Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 20 196.

Zaregistrovat se

28.05.2020 4 minuty čtení

7 základních pravidel, jak poznat podvod v kryptoměnách

V současné době se na trhu vyskytují tisíce kryptoměn a každý den se objevují desítky dalších. Jak ale může investor, zajímající se o kryptoměny, obvykle soukromá osoba s omezenými zdroji a časem, vědět, kam vložit své #peníze?

Něco shnilého ve státě dánském

#Kryptomena může být špatnou investicí z několika důvodů.

Mince může být technicky bezcenná, protože nepřidává nic, co by jí mohlo pomoci v konkurenci se současným kryptoměnovým ekosystémem (v kryptokomunitě se jim říká shitcoiny a je jich spousta). Nebo je projekt jednoduše a jasně scamcoin: Potěmkinova vesnice, kdy existuje jen web s několika odkazy, nekonzistentní projekt, nebo ještě hůř, zcela bezcenný token.

Jak identifikovat špatný projekt

Dobrým postupem, který by měl každý #investor dodržovat, je prozkoumat projekt před vlastní investicí, než vloží své peníze do něčeho neznámého. Velmi často se tak ale nestane. Jak tedy identifikovat špatný projekt?

1 - Špatně vypadající web

Jedním z nejčastějších znaků, na které je třeba si dát pozor, je špatný web. Špatný web je často důkazem nekonzistence projektu. Mnoho kryptoměn má amatérské webové stránky, málo informací a špatný text. Text se může objevit také v tzv. Činglish, pokud vývojáři neumí dobře anglický jazyk.

2 – Nuzný blog

Špatně vypadající webová stránka je často dobrým ukazatelem, ale vždy je třeba provést hlubší průzkum. Některé webové stránky vypadají dobře, ale selhávají u detailnější zkoušky. Například jednou z prvních stránek, které je třeba zkontrolovat, je blog: jeho kontrolou můžete okamžitě najít ukončený projekt. Podezřelý je také blog s velmi málo aktualizacemi.

3 – Chybějící reference

Některé weby obsahují loga zpravodajských webů jako reference pro tiskové zprávy. Ve spodní části hlavní stránky najdete loga zpravodajských serverů, jako je Wired, CNN nebo Telegraph. Ale velmi často nemají připojený žádný odkaz.

Jednoduché vyhledání na zpravodajských webových stránkách obvykle stačí: pokud jdete na web CNN a hledáte název mince a nic se neobjeví, jedná se o falešný odkaz. Vyzkoušejte ještě několik odkazů: pokud všechny chybí, víte, že jednáte s lháři. Pokud jednáte se lháři, víte, že jejich mince nemá skutečný obsah a žádnou budoucnost.

4 – Falešná partnerství

V některých případech se webové stránky mohou spoléhat na falešná partnerství, aby se zvýšil pocit důležitosti jejich projektu. Vybudování sítě vyžaduje více úsilí, ale vzhledem k obrovskému množství peněz, které může kryptoměna získat, to stojí za to. Partnerství zajistí, aby projekt vypadal jako důležitý, a odhalení nesrovnalostí v síti je o něco obtížnější a zabere více času, než výše uvedené kontroly.

5 – Falešná prohlášení

Někteří členové vývojových týmů často vydávají rozhovory a prohlášení o tom, jak jejich projekt postupuje, jak se zvětšuje a nalézá svou cestu ve společnosti, čímž dává využití jejich kryptoměně nebo platformě blockchain.

Falešná prohlášení lze nalézt na blogu nebo v rozhovorech vydaných na Youtube nebo na jiných webových stránkách. Nalezení nepravdivých prohlášení na blogu může být rychlé a snadné, ale sledování hodin rozhovorů na Youtube není. Proto při hledání nepravdivých tvrzení je nejkratší cesta obvykle v bodě 6.

6 – Stížnosti lidí

Stížnosti ostatních lidí mohou být také dobrým způsobem, jak zjistit podvodnou nebo nekonzistentní kryptoměnu. Jednoduchá vyhledávání, jako je „coin xxx zkušenost“ (či anglický ekvivalent), mohou vést k zajímavým článkům a zkušenostem, kterými již prošli jiní lidé, kteří byli napáleni podvodným coinem.

7 - Špatný White paper / návrh projektu

Tzv. White paper je nejdůležitějším prvkem projektu ... tak proč je na tomto seznamu až na posledním místě? Protože čtení (a porozumění) White paperu není pro každého: #kryptomeny jsou velmi složité téma, které zahrnuje mnoho disciplín (kódování, ekonomii, analýzy a další) a porozumění tomu, co kryptoměna nebo projekt založený na technologii blockchain může nabídnout, není vůbec snadný úkol.

Přesto v některých případech, když se podíváte na dokument o projektu, můžete si rychle vyjasnit všechny pochybnosti ... 

Zdroj: Coinidol.com

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Super užitečný článek pro všechny, které lákají kryptoměny.

    2