25.03.2019 2 minuty čtení

News+, Card, Arcade, TV+ a Oprah na konec. Apple představil novinky

To, co všichni fanoušci a odborníci očekávali, se stalo skutečností. Apple v čele s Timem Cookem dnes udělal rázný krok do odvětví služeb.

Byla to velká a dlouho očekávaná show. Apple, který se proslavil svým propracovaným hardwarem, dnes pootočil kormidlem a představil hned několik nových služeb, na které se mohou zákazníci těšit.

Kromě předplatného magazínů skrze službu Apple News+, herní platformy Arcade a platební karty s názvem Apple Card přišla na řadu také služba ze všech nejočekávanější – nová Apple TV+, která uživatelům nabídne vlastní originální pořady, filmy, seriály a satelitní kanály.

Představení Apple TV+ sklidilo logicky nejbouřlivější ovace publika a nebylo to jen kvůli službě samotné, ale také díky hvězdám, které se na spuštění služby podílejí svými vlastními pořady. Na pódiu se tak vystřídaly osobnosti jako Steven Spielberg, Jennifer Aniston či Reese Witherspoon. A když přišlo již tradiční „one more thing“, objevila se na pódiu ve Spojených státech tolik milovaná Oprah.

Apple TV+ by měla spatřit světlo světa na podzim tohoto roku. Apple však v rámci akce neprozradil, jak budou nastaveny ceny této služby. Naopak u Apple News+ už je cena známá, uživatelé budou platit 9,99 dolarů měsíčně přičemž obsah mohou sdílet v rámci rodiny.

Vzhledem k početné uživatelské základně Applu vidí mnoho odborníků v oblasti služeb velký potenciál. A ačkoli by se mohlo zdát, že se svou online televizí vstupuje firma z Cupertina do náročného konkurenčního boje s Netflixem a spol., právě ve více než jedné miliardě aktivních zařízení je jeho velká výhoda.

„Pokud bude Apple dostatečně rychlý a agresivní v nabírání obsahu, může se díky své početné a věrné uživatelské základně dostat během 3 až 5 let na 100 milionů předplatitelů, což by znamenalo 7 až 10 miliard dolarů ročně navíc,“ dodává Dan Ives z investiční firmy Wedbush Securities.

Ačkoli tedy Apple naplnil odhady a přání analytiků a investorů, trhy jsou zatím poměrně klidné, akcie s tickerem AAPL se v průběhu dne drží kolem –2 %.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Za mě trochu zklamání...
  +2
 • Steve Jobs se v hrobě otáčí...
  +1
  • Jojo, začíná to připomínat začátek devadesátých let...děláme všechno možné a nic z toho pořádně...desítky značek, ve kterých už se nikdo nevyzná...no uvidíme, jaký teď bude směr akcií, za včera -1,21 %
   0