Projekt v Monte Carle za 2,3 bilióna $ zaplatia developeri

Grandióznosť, luxus a najväčší počet miliardárov na m2. Približne 200 milionárov a 50 miliardárovov. Monako obsadilo prvú priečku z 20tich európskych miest s najväčším počtom milionárov a to 31,1%. Pozrime sa, ako sa ide rozširovať do mora.

Už po príchode  do Monte Carla sa človek cíti akosi inak, obklopený všadeprítomným bohatstvom, minimálnou kriminalitou, monitorovacím systémom a čistotou.  V tomto štáte neexistuje chudoba, ani nezamestnanosť. 

Čím Monako láka najväčších miliardárov sveta? To vôbec nie je ťažké uhádnuť. Pri svojej miniatúrnej rozlohe ponúka jeden nadštandardný benefit. Monacké kniežatstvo nepozná žiadne priame dane

Monako je považované za daňový raj. Neplatí sa tu daň z prímu fyzických osôb, daň z bohatstva ani majetku. Samozrejme, že bývanie v Monaku je nesmierne nákladné. Preto nie je prekvapením, že tu nájdete aj  najdrahší byt na svete a to len za necelých 240 miliónov eur ale s rozlohou 3500 m2. V prístave kotví aj najväčšia jachta sveta akcionára londýnskeho futbalového klubu Arsenal FC, Alishera Usmanova.

Najšťastnejším ministrom sveta je Jean Castellini. Nemá žiadny deficit, žiadny dlh a dva roky po sebe vykazuje nárast . Najväčšie príjmi generujú zisky zo zahraničných bánk a poisťovní sídliacich v Monte Carle. Ďalším prínosom je developerský priemysel, služby, móda, hazard, či výrobcovia luxusných hodiniek, módy, ako aj farmaceuticky priemysel.

Niet sa čo čudovať, že sa ponúka otázka o rozširovaní Monaka. Kedže je celé mesto vytesané do skaly diskutuje sa o rozširovaní do mora. Viackrát sa už otvárala otázka o vybudovaní umelého ostrova. 

Tento odvážny projekt o rozlohe cez 60 000 m2 by mal byť dobudovaný v roku 2025.  Celý polostrov by mal byť postavený na pilieroch zapustených do mora.  Kniežatstvo nebude táto investícia stáť ani jedno euro. 

Všetko zaplatia developeri, ktorým sa investícia vráti z prenájmov. 

Projekt bude mimoriadne moderný, ale vychádza z historie.

Aj keď ide o úplne umelé rozšírenie, architekti plánujú inštaláciu stredomorskej krajiny vysokých borovíc a inej pôvodnej vegetácie, aby „vyvolával pocit, že budovy sú ponorené do prírodného prostredia“.

 

Nadrozmerné balkóny budú v lete poskytovať  tieň pred slnkom slnkom a v zime pomôžu obnoviť teplo. Okrem toho 40% energetických potrieb výstavby bude zabezpečená solárnymi panelmi a čerpadlami, ktoré využívajú morskú vodu na vykurovanie a chladenie budov. Každý byt bude mať rozlohu viac ako 400 štvorcových stôp (400 štvorcových metrov), zatiaľ čo jednotlivé domy budú merať približne 1 000 štvorcových metrov. Topografia rozšírenia bude odrážať vývoj v Monaku. 

„Je to projekt, ktorý je mimoriadne moderný, ale jeho korene vychádzajú z historického kontextu,“ zdroj CNN

 

Ten všadeprítomný luxus je zarážajúci. Monako je cena za úspech a hovorí o tom ako veľmi úspešný si. V Monaku sa štandardne najviac míňa na bežné okázalosti,  ako sú najmodernejšie jachty, lode, autá, helikoptéry a samozrejme kasína. 

 

Dôkazom toho že luxus prospieva zdraviu je aj fakt, že sa miestny obyvatelia dožívajú najvyššieho priemerného veku vo svete, skoro 90 rokov. Špičková zdravotná starostlivosť luxus a nádherné prímorské podnebie. 

Život sa však zastavil aj v tejto rozprávke, pre Covid-19 boli zatvorené všetky hranice a vyhlásená karanténa. Zdravotnícka staroslivosť v Monte Carle je síce na veľmi vysokej úrovni, no monarchia si nemôže dovoliť nakazenie celej krajiny i keď veľmi malej. Všetky grandiózne podujatia boli zatiaľ pozastavené, alebo presunuté a cesty v Monaku momentálne zývajú prázdnotou.Prvým nakazeným v maličej krajinte bola páve hlava monarchie Princ Albert. 

Do Monaca sa dá dostať len z Francúzka a to z lepiska v Nice, kde si môžete rezervovať helikoptéru či prenajať auto poprípade z Talianska, kde sú momentálne hranice zatvorené. Vstup do krajiny je možný len pre distribúciu potravín.

Sťahovanie do Monte Carla na teraz musíme odložiť a počkať si na otvoreni hraníc....

#business #invest #penize

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 11 566.

Zaregistrovat se