Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 21 032.

Zaregistrovat se

22.05.2020 5 minut čtení

6 nejlepších rad Donalda Trumpa, které by měl znát každý investor

Ano, já vím, Donald Trump možná není dobrý prezident... ani člověk, ale jedno mu nemůžete upřít: ví, jak vydělat peníze. Za svou kariéru udělal mnoho investičních chyb, ale také skvělých rozhodnutí. Pojďte se podívat na jeho nejlepší rady.

To, že měl náskok, protože zdědil firmu, je sice pravda, ale i když máte v závodu náskok, běžet musíte sami. Potřebujete prozíravost a schopnosti, abyste dokázali množit bohatství. 

Donald Trump dokáže uzavřít dohodu, to mu musíme nechat. V roce 1987 napsal knihu, která se jmenuje Umění udělat dohodu, ve které probírá svých 11 nejlepších vyjednávacích strategií. Nejde tak úplně o investiční rady, ale rozhodně jde o strategie, které vedou k výhodným obchodům. A o tom přece investování je.

Tady je šest nejlepších rad z knihy, které se mohou hodit každému investorovi – začátečníkovi i ostřílenému profesionálovi.

1. Nespokojte se s málem

„Jsem v dobré pozici a poté zkrátka tlačím a tlačím, abych dostal to, co chci. Někdy se spokojím s menším úspěchem, než jsem plánoval, ale nakonec dostanu to, co chci.“

Je dobré mít při investování ambiciózní plány, pokud to neznamená jít do příliš velkého rizika. Ať už investujete dlouhodobě nebo krátkodobě, musíte před sebou mít cíl, kterého chcete za každou cenu dosáhnout. Jediný problém je, že tento přístup Trump aplikuje i při svádění žen. Melania by mohla vyprávět.

2. Očekávejte to nejhorší

„Na schůzku jdu vždy očekávaje to nejhorší. Pokud počítáte s tím nejhorším – dokážete to nejhorší přežít – to dobré se o sebe postará.“

Pamatujte, že byste vždy měli čekat, že přijde krize. Koronavirus nám ukázal, že může přijít kdykoliv a jakkoliv. Proto nesmíte zapomínat na diverzifikaci portfolia, nevytvářet si příliš velké závazky a vědět, co uděláte, když se vše zhroutí.

3. Nespoléhejte se na jednu příležitost

„Nikdy se příliš neupnu na jeden obchod nebo jeden přístup... sázím na více koní, protože většina dohod vyšumí bez ohledu na to, jak slibné se ze začátku zdály.“

Nezamilujte se do jedné společnosti, sektoru nebo druhu aktiv. Nebojte se jít od toho, když vidíte, že to nefunguje. Pokud si myslíte, že nemovitosti jsou jediný způsob, jak zbohatnout, naučte se toho více o akciích a dluhopisech. Vzdělávejte se. Když se ceny nemovitostí začnou otřásat, už bude pozdě.

4. Hledejte nejlepší obchod, ne nejlepší lokaci

„Pravděpodobně nejvíce nepochopeným konceptem v oblasti nemovitostí je názor, že klíčem k úspěchu je lokace, lokace, lokace... Vůbec nepotřebujete nejlepší lokaci, potřebujete nejlepší dohodu.“

To platí jak pro investory do nemovitostí, tak pro investory do akcií. Hledejte trhy nebo země, které nabízejí nejlepší podmínky a nejlepší potenciální návratnost investice. Často jsou to příležitosti, které ostatní investoři ignorují. Diverzifikování se dá brát i ze zeměpisného hlediska. Nemovitosti můžete hledat i v jiné zemi než v té, ve které žijete.

Zrovna nedávno psala Ivana o tom, jak zajímavé jsou teď investice do nemovitostí v Černé hoře. 

Přečtěte si její článek: Plánuje sa nové Monako? Developerské investice do Čiernej Hory letia hore

5. Dupněte si

„Ve většině případů se se mnou dá velmi snadno vyjít. Chovám se velmi dobře k lidem, kteří se chovají dobře ke mně. Ale pokud se ke mně lidé chovají špatně, neférově nebo se mě snaží využít, můj přístup je tvrdě s nimi bojovat.“

Bohužel existuje nemálo podvodných finančních poradců a brokerů, kteří se vás snaží jen obrat o peníze. Pokud vám udělali něco neetického nebo dokonce ilegálního a stálo vás to peníze, je naprosto legitimní s nimi bojovat. 

6. Kontrolujte své výdaje

„Věřím v utrácení peněz za to, za co musíte. Ale také věřím v neutrácení větší částky, než je vhodné.“

Investování s sebou přináší rizika, která nemáme pod kontrolou. Mohou být minimalizována, ale ne odstraněna. Co každopádně kontrolovat můžeme, jsou naše investiční výdaje.

Jednou z cest, jak ušetřit, je například vyhnout se najímání brokera tím, že najdete nějako zprostředkovatelskou brokerskou společnost se skvělými podmínkami. To vám může ušetřit hodně peněz. 

Také můžete investovat do indexových fondů, peníze v nich se o sebe postarají samy a někdy nabízejí slušný zisk. Omezení výdajů je jednou z nejlepších cest, jak zlepšit návratnost investicí.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#rady #inspirace #uspech #byznys #investovani #investice #donaldtrump #trump  #zakladyinvestovani #zacinameinvestovat

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Doporučené příspěvky
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
7 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
6 minut