23.03.2019 3 minuty čtení

Tima Cooka čeká velký den, změní Apple svou budoucnost?

Teprve potřetí za jeho dvouletou historii využije technologický gigant Steve Jobs Theater nacházející se v cupertinské centrále. To samo o sobě dokazuje, jak důležitá tato událost pro Apple je.

Představení nového iPhone X v září 2017 a následné představení iPhone XS a nejnovější verze Apple Watch v září 2018, to byly doposud jediné události, při kterých Tim Cook vystoupil na pódiu nového Steve Jobs Theatre. Nyní ho čeká třetí příležitost.

Nový Apple

Média, odborníci, investoři a v neposlední řadě i fanoušci jsou v napětí. Mnoho z nich dokonce očekává nejdůležitější den od onoho legendárního lednového dne roku 2007, kdy Steve Jobs představil revoluční iPhone.

Jenže může být tento den opravdu revoluční? Mnoho kritiků poukazuje na to, že Apple vlastně nepřijde s ničím novým, jen bude reagovat na aktuální vývoj na trhu.

Téměř jistá je však jedna věc. Apple, doposud známý jako hardwarová firma, která si už od roku 1976 získává srdce milionů uživatelů po celém světě propracovaným designem svých počítačů, notebooků, přehrávačů či telefonů, pootočí kormidlem.

It´s show time

„Je to pro Apple velká změna a podle našeho názoru se jedná o největší strategický krok od představení iPhonu v roce 2007. Na Cooka a Apple je vyvíjen ohromný tlak, aby se přesunuli ke službám jako je streaming, který by mohl být základním stavebním kamenem budoucího růstu,“ říká Dan Ives z Wedbush Securities.

Tato slova potvrzuje také fakt, že poslední novinky týkající se hardwaru Apple dost netradičně oznámil pouze na svých webových stránkách. Tak moc chtěl Cook zajistit, že jeho zaměření na služby se dostane odpovídající pozornosti.

Kromě předplatného obsahu z vybraných médií a plánované spolupráce s Goldman Sachs v oblasti platebních karet by se měli dychtiví pozorovatelé dočkat hlavně videoplatformy, se kterou se chce Apple pustit do boje se zavedenými firmami jako Netflix, Amazon, Hulu apod.

Předem prohraný boj? Mnozí analytici si to nemyslí.

„Pokud bude Apple dostatečně rychlý a agresivní v nabírání obsahu, může se díky své početné a věrné uživatelské základně dostat během 3 až 5 let na 100 milionů předplatitelů, což by znamenalo 7 až 10 miliard dolarů ročně navíc,“ dodává Dan Ives.

Je možné, že Cook napodobí Jobse a stejně jako on u představení iPhonu propojí více služeb v jednu. Něco jako je dnes například Amazon Prime. Ve hře je také možnost slev pro ty zákazníky, kteří využijí více služeb najednou.

Ať už však Tim Cook představí nové služby v jakékoli kombinaci, jisté je, že to můžeme považovat za začátek nové éry firmy z Cupertina.

Apple je nyní s valuací 900 miliard dolarů o pouhé dvě miliardy před Microsoftem na pozici nejhodnotnější firmy světa. Jak to bude po pondělní události?

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.