Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
21.05.2020 2 minuty čtení

Q&A: 2. Změnily se činnosti ve věznicích v souvislosti s koronavirem?

Změnily se činnosti ve věznicích v souvislosti s koronavirem? Informuje ředitelka Věznice Kuřim Gabriela Slováková.

„ Změnilo se toho mnoho, jak pro odsouzené, tak pro zaměstnance. Z prvopočátku jsme se snažili udělat nějaký režim, abychom zamezili zbytečnému kontaktu. Začali jsme vězně jinak vodit na stravu, jinak do zaměstnání, jinak na vycházky, aby se jednotlivé oddíly nepotkávaly. Museli jsme samostatně ubytovat vězně, kteří pracují u externích subjektů, aby nepřišli do kontaktu s těmi ostatními, co jsou zavřeni uvnitř.

Samostatně jsme ubytovávali kuchaře. I zaměstnanci se rozdělili do dvanáctihodinových směn, aby se nepotkávali v kancelářích a zabezpečili jsme dostatečně velkou skupinu, která by případně nahradila někoho, kdo se dostal do kontaktu s tím onemocněním. 

No a to mělo vliv i na odborné zacházení. Já jsem strašně šťastná, že můžu říct, že v naší věznici kolegové se k tomu postavili čelem, nerezignovali na aktivity s odsouzenými, častěji je brali ven, častěji se věnovali práci s jejich rodinou, snažili se pokračovat ve všech aktivitách a projektech, které děláme ve vztahu třeba k dluhové problematice, například k trestné činnosti spojené s drogami, s užíváním omamných a psychotropních látek a v neposlední řadě jsme rozjeli skypové hovory s odsouzenými a jejich rodinami, to se setkalo s obrovským ohlasem, byť to nenahradí ten tříhodinový osobní kontakt, tak odsouzení si mohli takto jako my dvě popovídat a tím se i ta atmosféra trošku zklidnila,” říká Slováková.

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.