Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 13 016.

Zaregistrovat se

Přemýšlíte, jaké akcie teď koupit? 5 nápověd lze nalézt v portfoliu Berkshire Hathaway

Pokud hledáte inspiraci k nákupu akcií a chcete se obrátit na někoho, kdo akciovým trhům opravdu rozumí, těžko byste hledali lepší zdroj, než je Warren Buffett. Pojďte se podívat na akcie 5 firem z jeho portfolia, jejichž koupě dává smysl.

Ne všechny akcie v portfoliu Berkshire Hathaway by teď byly výhodnou koupí, ale těchto pět – seřazených sestupně podle tržní kapitalizace – stojí za uvážení.

1. Apple

 

Buffett má Apple natolik rád, že má na portfoliu Berkshire Hathaway největší podíl. Možná, že není úplně nadšen oceněním společnosti Apple (akcie se obchodují za 26násobek očekávaného zisku), ale to nemusí nutně investory vyděsit. Apple má totiž stále velké vyhlídky.

Služby jako App Store a Apple Music patří nadále mezi hnací motory růstu. Očekává se, že Apple vypustí dva nové iPhony, které budou podporovat novou vysokorychlostní 5G síť a dva nové levnější iPhony, kterými nahradí iPhone 11. Na cestě je i spousta dalších zajímavých produktů.

2. Amazon

 

Amazon nepatří mezi nejzásadnější holdingy Berkshire Hathaway a Buffet si osobně akcie tohoto giganta e-commerce nevybral. Udělal to jeden z jeho investičních manažerů. Amazon každopádně zatím pro Berkshire přinesl jen samé zisky. Dá se očekávat, že rostoucí tendence bude nadále pokračovat.

Dva zásadní dlouhodobé trendy hrají totiž Amazonu do karet. Růst online nakupování je nezastavitelný a COVID-19 jej výrazně posílil a mnoho společností také začíná více a více využívat cloudová úložiště, v nichž je Amazon Web Services číslem jedna na trhu. Amazon také hledá další oblasti, které by si mohl podrobit. V hledáčku má například zdravotnictví.

3. Berkshire Hathaway

Jasnou volbou by měly být také akcie samotné firmy Berkshire Hathaway. Jsou teď totiž absurdně levné. Jejich ceny jsou aktuálně jen něco málo nad účetními hodnotami. Ke dnešnímu dni akcie klesly o více než 20 % a jsou výrazně pod hodnotami z loňska, kdy byl Buffet a jeho podřízení zaneprázdněni výkupem. 

Kromě toho má Berkshire Hathaway obrovské jmění, které Buffet dříve nebo později vypustí, aby si zajistil ještě silnější dlouhodobý růst.

4. Mastercard

 

Mastercard nepatří, stejně jako například Amazon, k největším holdingům Bershire Hathaway. A kvůli koronaviru si zatím v roce 2020 společnost příliš dobře nevedla. Ale její dlouhodobé vyhlídky jsou stále neuvěřitelně optimistické. Zákazníci se od plateb v hotovosti nadále odklání, roste e-commerce – Mastercard bude profitovat z obou těchto změn.

5. Bank of America

 

Ačkoliv se kromě aerolinek Buffet zbavil i 84 % svého podílu v Goldman Sachs, neznamená to, že banky hází přes palubu zcela.  Svůj podíl v Bank of America nadále drží a dá se předpokládat, že se mu to vyplatí. Ačkoliv bude mít banka kvůli koronaviru jisté potíže, je pravděpodobné, že je ustojí. Její finanční situace je stabilní.

Jednou Buffet řekl, že „byste si nikdy neměli sázet proti Americe“ a má pravdu. V minulosti se vždy americká ekonomika dala zase do pořádku. Akcie Bank of America jsou na tom teď asi o 40 % hůře než vloni touto dobou, ale dá se očekávat, že se spolu s znovu-rozjetím ekonomiky dostanou zase výše. Skvělý čas na nákup!

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

 #inspirace #warrenbuffett #buffett #investice #investovani #penize#bohatstvi #miliardar #uspech #cocacola #amazon #apple

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 13 016.

Zaregistrovat se