3 minuty čtení

Společnost Conectart získala letošní Národní cenu České republiky za s

Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost firem za rok 2018 letos získala společnost Conectart – jeden z největších provozovatelů kontaktních center v ČR.

Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost firem za rok 2018 letos získala společnost Conectart – jeden z největších provozovatelů kontaktních center v ČR. Tuto prestižní cenu uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu už od roku 2009. Rada kvality spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu motivuje tímto oceněním organizace podnikatelského i veřejného sektoru k využívání moderních nástrojů řízení, které pomohou udržet dlouhodobě skvělé výsledky.

 

Slavnostní předání této ceny za společenskou odpovědnost firem (CSR) se uskutečnilo v úterý 27. 11. 2018 v prostorách Španělského sálu Pražského hradu. „Jsem velmi rád, že naše společnost tuto cenu získala. Jde o výzvu pro organizace, které nad rámec svých povinností realizují další aktivity, které jsou prospěšné nejen pro ně samotné, ale také pro jejich zaměstnance, širokou veřejnost, obchodní partnery i životní prostředí,“ popisuje smysl společenské odpovědnosti Petr Studnička, ředitel společnosti Conectart a dodává: „Pro udržení konkurenceschopnosti je třeba dosahovat nejen okamžitého maximálního zisku, ale je nutné přemýšlet v dlouhodobějším horizontu. Podnikání by nemělo být pouze o cestě k zisku, my se snažíme zohledňovat stejnou měrou také rozměr sociální a environmentální. Nejdůležitější jsou pro nás ale naši zaměstnanci, oni jsou na prvním místě. Pokud máme dělat nějaké aktivity přesahující naši firmu, musíme mít spokojené kolegy. Porotu zaujala řada benefitů, které našim zaměstnancům poskytujeme.“

 

Cílem a posláním Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost je tak podpořit moderní podnikání, ocenit organizace podnikatelského a veřejného sektoru a posílit v organizaci společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj prostřednictvím zpětné vazby, kterou organizacím poskytne nezávislé externí hodnocení. V roce 2016 Rada kvality ČR převzala mezinárodně uznávaný model od Evropské nadace pro management kvality (EFQM) ve spolupráci s UN Global Compact „Committed to Sustainability“ – závazek k udržitelnosti.Úspěšní účastníci v Národní ceně ČR za společenskou odpovědnost tak navíc ještě obdrželi národní i mezinárodní ocenění „Committed to Sustainability“, které mohou využívat s platností 2 let.

 

Přihlášené organizace jsou ze strany ministerstva hodnoceny nejen na základě předložené podkladové zprávy týkající se činností v oblasti společenské odpovědnosti, součástí je ale i hodnocení dvou nezávislých hodnotitelů přímo na místě ve firmě. Probíhá audit činností, procesů a dokumentů společnosti, ale také například rozhovory s řadovými zaměstnanci firmy. „Důležité pro nás bylo získat objektivní zpětnou vazbu na naši práci. Na pozitivní změně vnímaní call centrového businessu tvrdě pracujeme několik let. Nyní jsme jediné kontaktní centrum v ČR, které takovou cenu získalo, je to pro nás ohromná satisfakce a důkaz, že v Conectartu jdeme správným směrem.“ dodává generální ředitel Studnička.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.