Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
19.05.2020 2 minuty čtení

Ekologie využívající moderní technologie. To jsou stromy vysazované pomocí dronů

Za jeden měsíc bude díky dronům vysázeno 40 tisíc stromů. Do roku 2028 jich bude jedna miliarda.

Že planeta potřebuje více stromů, je známá věc. Už méně známější informací je, že stromy mohou sázet létající drony, které jsou navíc výrazně efektivnější a rychlejší než samotní lidé.

Kanadský startup Flash Forest, který chce jen do konce tohoto roku vysázet pomocí dronů stovky tisíc nových stromečků, tím chce ukázat, jak mohou být nejmodernější technologie prospěšné světu. Cíle startupu jsou ambiciózní – obnovit co nejvíce lesního porostu, zastavit dlouhotrvající úbytek biodiverzity přírody a bojovat tak proti změně klimatu.

Mezivládní panel pro klimatickou změnu již dříve prohlásil, že aby se teplota klimatu snížila o 1,5 stupně Celsia, je potřeba vysadit jednu miliardu hektarů lesů. To je pro představu les o velikosti plochy celých Spojených států. Při výsadbě nových stromů je přitom nutné chránit i ty stávají, což se bohužel příliš neděje.

„Na světě existuje mnoho způsobů, jak problém zalesňování země řešit. Bohužel většina z nich selhává a kvůli tomu ročně zmizí na sedm miliard stromů,“ vysvětluje Angelique Ahlstromová, spoluzakladatelka startupu Flash Forest.

Drony vysadí 100 tisíc stromů denně, lidé 1 500 stromů denně

Je potřeba říci, že drony se nezabývají samotným odlesňováním ploch, což je podle serveru fastcompany.com pravděpodobně ještě větší problém než výsadba stromů. Starší stromy totiž v sobě ukládají mnohem více uhlíku. Drony se tak hodí především pro obnovu již ztracených lesů, navíc mohou pracovat rychleji a levněji než lidé, kteří by tuto práci museli dělat lopatami.

Technologie startupu Flash Forest může v současnosti vysadit 10 000 až 20 000 semen denně. „S postupujícím vývojem technologie bude schopno několik pilotů vysadit 100 tisíc stromů za den. Pokud by se to dělalo ručně, tak se bavíme o výsadbě maximálně 1 500 stromů denně,“ informuje Ahlstromová.

Více na orobotice.cz.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.