05.12.2018 3 minuty čtení

Zlaté časy kryptoměn jsou u konce, tvrdí Kaspersky Lab

Gigant Kaspersky Lab zabývající se antivirovým softwarem, se nechal slyšet, že během roku 2019 čekají kryptoměnový svět zásadní změny. Odborníci této společnosti předpovídají tři hlavní ,,trendy“ či vývoje, ve kterých se trh kryptoměn ponese.

Čím dál větší okruh vlastníků kryptoměn s sebou přinesl i novou hrozbu, která se skrývá v nelegálním získávání kryptoměn a krádežích. Tato hrozba, která předčila i samotný ransomware, se spolu s dalšími aktuálními faktory podepsala na chování kryptokomunity a celkovému vývoji trhu kryptoměn.

Pád hodnot kryptoměn a odliv zájemců o tato platidla se již neblaze podepsal na současné situaci a podle odborníků z Kaspersky Lab bude ještě hůř. Společnost vydala dokument kombinující názor na vývoj kryptozločinu, bezpečnosti a samotný vývoj kryptoměn, ve kterém předkládá pro investory a komunitu vcelku ponurou budoucnost.

Jaké jsou tedy tři hlavní směry vývoje světa kryptoměn, které pro rok 2019 předvídají?

#1 Nenávratně stagnující hodnoty kryptoměn

Asi nejzásadnější predikce, která však není něčím úplně novým. Vidina toho, že by docházelo v následujícím roce k podobným výkyvům hodnot, jako doposud, se prý nenaplní. Hodnota kryptoměn dle těchto specialistů přímo odráží oblibu alternativních platidel mezi investory.

Rostoucí počet vlastníků znamená, že už nejsou ničím extra výjimečným a jejich cena tedy tak markantně, jako v loňském roce, neporoste. Potenciální atak bitcoinu magické hranice 20 000 dolarů prý nakupující vyhlížet nemají.

#2 Odliv klientů platících kryptoměnami

V průběhu loňského roku se značná část obchodníků pustila do nadšených oznámení, že vyjdou vstříc poptávce zákazníků po možnosti plateb v kryptoměnách. Původní myšlenka, že si nechají platit od klientů alternativní cestou, se nakonec ukázala jako více než komplikovaná a celá počáteční snaha vyšla de facto vniveč.

Vysoké zaváděcí náklady, pomalé a vysoce zpoplatněné transakce atd. předznamenaly velmi malé využití. Zákazníci ztrácejí kvůli nedotažení celého systému zájem a vracejí se k běžným platbám. Podle odborníků z Kaspersky Lab tedy současný odliv zákazníků bude trvat i v následujícím roce. Celkové hodnotě kryptoměn ani toto moc nepřidá.

#3 Opadající nadšení z blockchainu

Taktéž původní nadšení z blockchainu ochlazuje. Velká část pokusů o využití blockchainu dle sledování Kaspersky Lab selhala i v dalších oblastech, a tak se pomalu začíná určitým způsobem spekulovat, zda vůbec rozvoj blockchainu stojí za investované úsilí a čas. Předpovědi z Kaspersky Lab uvádějí, že blockchain jako takový potáhnou více lidé, než kryptoměny, resp. technologie. Někteří odborníci se nebáli své tvrzení podtrhnout myšlenkou, že i blockchain je stejně jako bitcoin brzy prasknoucí ,,bublinou“.

Předpovědi specialistů z Kaspersky Lab tedy naznačují, že zlaté časy kryptoměn z konce roku 2017 se v budoucnu jeví jako čisté sci-fi. Taktéž se zdá, že celkový svět kryptoměn zaznamená opad radosti a ztrátu puncu jedinečnosti.

Některé dřívější předpovědi těmto odborníkům již vyšly a tak se očekává i naplnění těchto. Sledování vývoje kryptoměn bude jistým adrenalinem, hlavně otázka toho, zda se přecijen bitcoinu a celému kryptoměnovému byznysu nepodaří povstat ze ,,dna“.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.