02.08.2018 2 minuty čtení

Výplatní páska v Bitcoinech? Proč ne

Situace, kdy začnou společnosti nabízet svým zaměstnancům mzdy a výplaty v kryptoměnách by se dala považovat za počátek skutečného přijetí. Nejdříve se tak pravděpodobně stane v prostředí technologických společností a blockchainových start-upů. Předpoklad je však jasný, tím že obdržíte svou mzdu v kryptoměně, budete mít větší kontrolu nad tím, co se s vašimi penězi stane.

Zajímavé je, že by podle studie společnosti Sage, která proběhla na 1000 respondentech, celých 31 procent dotázaných skutečně chtělo dostávat část své mzdy v kryptoměně. Z těchto více než tří set lidí si potom dovede 37 procent představit obdržet tímto způsobem pětinu své mzdy, 11 procent by souhlasilo až se čtyřmi pětinami a ohromujících 15 procent by akceptovalo takto přijímat celou svou odměnu za práci.

Studie kromě toho odhalila, že muži jsou třikrát ochotnější akceptovat kryptoměny jako součást svého mzdy než ženy. Tento fakt asi není překvapivý, pokud vezmeme v úvahu, že 90 procent Bitcoinů vlastní muži, což je jistě skutečnost, která se projevila i ve výsledcích studie. Rovněž není překvapující, že je ochotnější k přijímání nových technologií mladší generace. Nejblíže mají ke kryptoměnám právě mileniálové.

Zjištění jsou poměrně pozitivní a naznačují, že panuje mezi širokou veřejností ochota kryptoměny přijímat. Ačkoliv byl průzkum proveden prostřednictví Google Surveys a data tak nejsou plně zobecňovatelná, stále poskytuje dobrý přehled o rostoucím pozitivním vnímání nové technologie.

Jaké jsou výhody krypto-platu?

Krypto-plat může být vyplácen v řadě měn tak, aby vyhovovaly potřebám zaměstnavatele i zaměstnance. Platby by byly rovněž rychlejší a často i bezpečnější. Technologii blockchainu lze dokonce využít k zaznamenávání odpracovaných hodin, což by mohlo přinést spravedlivější a přesnější výplatní systém. Veškeré mzdové náklady mohou být uloženy na blockchainu, což by teoreticky mohlo přinést i mnohem průhlednější mzdový systém a samozřejmě lepší vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.

Krypto-platy se můžou stát v nadcházejících letech skutečně standardem a jednoho dne už nebude třeba kryptoměny kupovat, když za ně budete moci pracovat.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.