20.03.2019 2 minuty čtení

V Praze operuje 57 coworkingových center s celkovou plochou 47 300 m2. Očekáváme jejich 67% nárůst

V Praze otevřelo již 57 poboček, které nabízejí flexibilní pracovní prostory, označované také jako coworkingová centra (jedná se přitom o jeden ze tří typů flexibilních pracovních prostor). Provozuje je celkem 37 poskytovatelů.

Nejvíce poboček najdeme na Praze 1. Za fixní pracovní místo průměrně zaplatíme 4 800 korun měsíčně (bez DPH). Trend flexibilních prostor, který stále více ovlivňuje pražský kancelářský trh, potvrdila ve svém výzkumu realitní poradenská společnost JLL. Jedná se o první výzkum na toto téma v České republice.

“V současnosti vnímáme velký potenciál pro růst těchto flexibilních pracovních ploch v Praze. Předpokládáme také vzestup významu tohoto trendu i ve větších regionálních městech, nicméně až vývoj v Praze naplno ukáže, kam se tento trend bude ubírat. V tuto chvíli je těžké predikovat vývoj v delším časovém horizontu,” uvedl Martin Stričko, senior analytik JLL.

Kromě nejpopulárnější Prahy 1, kde je v současnosti v provozu 19 coworkingových center, je uživatelsky lákavá také Praha 5, 7 a 8. Pro ty, kdo flexibilní kanceláře využívají, je důležitá především jejich snadná dostupnost veřejnou dopravou nebo autem, ale také dostatek služeb v okolí (fitness, restaurace a kavárny). I proto jsou jmenované městské části nejoblíbenější. Právě lokalita je totiž pro fungování těchto konceptů klíčový faktor. Za jedno pracovní místo zájemce zaplatí průměrně 4 800 korun za měsíc bez DPH.

Více ZDE: RETREND.cz

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.