Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
15.05.2020 1 minuta čtení

ESG společnosti nabídnou vyšší výnos, míní Bartoň

ESG společnostem bude během „korontény“ nejspíš méně klesat produktivita a pro investory by měly nabídnout lepší průměrný výnos, argumentuje Petr Bartoň, hlavní ekonom investiční skupiny Natland.

Výhody ESG společností jsou přímo ztělesněny v písmenech E, S a G. V prvé řadě jsou tu environmentální aspekty. Ty byly už před koronou vlajkovou lodí nejen ESG fondů, ale také všech evropských ekonomik a rozpočtů – do zelených technologií má být v EU do roku 2030 nově nainvestován alespoň bilión eur. Pro představu: zhruba 17 státních rozpočtů České republiky.

Současná situace přitom tyto snahy o zelenost evropských investic nijak neoslabuje. Naopak. Krize totiž přinesla další bilion eur do evropského „Fondu obnovy“ a podle nejnovější studie S&P Global vše nasvědčuje tomu, že bude tlak i tyto prostředky investovat zeleně. Kdyby to měla být třeba jen čtvrtina, pořád to bude o dost víc, než měla EU na zelené investice vyhrazeno ještě před dvěma měsíci. A poptávka po zelených investicích po pandemii není jen doménou EU.

Celý článek si můžete přečíst na webu ESG Investice

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.