3 nejlepší investiční rady Warrena Buffetta pro začátečníky

Rady Warrena Buffetta nikdy neztratí na váze. Když se jich budete držet, minimalizujete riziko toho, že jako investoři selžete. Vybrala jsem pro vás tři nejlepší investičních rady Věštce z Omahy všech dob.

1. Investujte opravdu jen do toho, čemu rozumíte

Jednou z nejrychlejších cest k prodělání obrovských sum peněz je investovat do něčeho, čemu nerozumíte. Mnoho lidí stráví desítky let prací v jednom oboru, poté se rozhodne investovat a hned jde po oblasti, do které nevidí. Proč neinvestují do oblasti, které rozumí, ve které mají přehled a dokáží predikovat její vývoj? Bůh ví. Je to každopádně chyba.

„Nikdy neinvestujte do byznysu, kterému nerozumíte,“ říká Buffett.

2. Investování není raketová věda, ale nehledejte v něm zkratky

Pravděpodobně nejrozšířenější mýtus o investování je ten, že investovat mohou pouze sofistikovaní lidé, kteří mají velmi silné intelektuální pozadí a finanční vzdělání.

Inteligence investora každopádně podle Buffetta nepatří mezi rozhodující faktory toho, jestli budou jeho investice úspěšné.

„Nemusíte být raketový vědec. Investování není hra, ve které chlápek s IQ 160 porazí chlápka s IQ 130.“

Abyste mohli přijmout Buffettovu investiční filozofii, nemusíte být géniové. Přemoci vlastní nedostatky a pochopit investiční trh je obtížné pro všechny. Investoři musí podle Buffetta také pochopit to, že neexistují žádné zkratky, které by vám pomohly v investování uspět.

„Investoři by k historickým modelům měli být skeptičtí. Tyto modely, které byly zkonstruovány našprtanými proroky, vypadají přesvědčivě. 

Investoři často ale zapomínají bádat nad pozadím těchto modelů. Buďte před intelektuály nabízejícími recepty [na zaručený úspěch] ve střehu,“ říká Buffett.

3. Ty nejlepší rozhodnutí bývají nuda

Investování do akcií není recept na rychlé zbohatnutí. Akciový trh vám může maximálně pomoci pomalým tempem rozmnožit váš kapitál. Investování nemá být vzrušující zážitek. Namísto snahy o nalezení příštího Steva Jobse byste se měli povětšinou investovat do společností, které už svůj úspěch prokázaly.

„Nesnažíme se vyhmátnout několik vítězů, který se vynoří z moře neprověřených společností. Nejsme dost chytří na to, abychom do dokázali a víme to.“

Konec konců, cílem je najít kvalitní podnik, jehož hodnota bude postupem let pomalu růst. Pokud to dokážete, vaše portfolio se o sebe postará samo.

Mnoho společností, které se mohou pyšnit dlouhodobou historií a nabízí základní zboží a služby jako jídlo, lékařskou péči nebo úklid, může být dobou investicí.

„Buďte ve střehu před investicemi, které si vyslouží potlesk. Nejlepší tahy jsou většinou častovány zíváním.“

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

 #inspirace #warrenbuffett #buffett #investice #investovani #penize #bohatstvi #miliardar #uspech

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 13 016.

Zaregistrovat se