13.05.2020 4 minuty čtení

Dolarová self-made milionářka Karissa Bodnar se do podnikání pustila kvůli smrti své kamarádky

Karissa Bodnar, zakladatelka a CEO kosmetické společnosti Thrive Causemetics je pozoruhodná osobnost. Forbes ji v roce 2019 zařadil mezi nejbohatší self-made Američanky pod 40. Zjistěte, co stojí za jejím enormním úspěchem.

Karissa Bodnar je zakladatelkou a generální ředitelkou rozkvétající značky, která vydělává každoročně kolem miliardy dolarů, stejně jako většina žen v byznysu to ale neměla lehké. Odjakživa slýchala ze všech stran věci jako že „na holku jí to jde docela dobře“ a bojovala s předsudky. Její kariéra překvapivě začala u konkurence – ve firmě L'Oreal, když jí bylo něco málo přes dvacet.

Původně chtěla udělat kariéru v L'Orealu

Svou kariéru v L'Orealu jsem zbožňovala. Cestovala jsem po světě, hledala jsem ty nejlepší ingredience do produktů,“ řekla Bodnar v září 2018 časopisu Forbes. „Byla jsem šíleně soustředěná na šplhání po kariérním žebříčku.“

Když ale její blízká kamarádka Kristy ve 24 letech zemřela na rakovinu, změnilo to Bodnar pohled na svět. 

Bodnar se svou nemocnou kamarádkou

Rozhodla se, že namísto toho, aby dělala nepodstatnou práci v obrovském korporátu, vytvoří značku, která může něco změnit. Kristy make-up milovala stejně jako Bodnar, ale kvůli své nemoci nemohla většinu produktů používat. Bodnar se rozhodla začít vyvýjet kosmetiku bez chemie, kterou by mohly používat všechny ženy.

Kosmetika pro všechny ženy – zdravé i nemocné

To potvrzuje i její aktuálnější rozhovor pro server Fabit Fun

„Doufám, že moje cesta s Thrive Causmetics ukáže ženám, že nikdy nebudou moc mladé nebo staré na to, aby mohly být tím, kým chtějí. Byla jsem ohromena vlivem, který mohou kosmetické produkty na život ženy mít a myslím si, že je důležité, aby to průmysl vzal v úvahu a pochopil, že make-up znamená mnohem víc než jen krásu. Jde o podpoření něčího sebevědomí a to z něj dělá mnohem víc než jen make-up.“

Karissa Bodnar svou veganskou kosmetiku, kterou mohou používat i lidé s ohroženým imunitním systémem, začala prodávat v roce 2015. Prvního milníku dosáhla v listopadu roku 2016 – kdy prodávala denně kosmetiku asi za 1000 dolarů. Během jednoho týdne se tržby vyhouply na neuvěřitelných 100 000 dolarů denně.

Bodnar tvrdí, že nečekaně strmý nárůst byl zapříčiněn tím, že se se o značce ve velkém začalo mezi lidmi mluvit. Zničeho nic všichni na sociální sítě sdíleli make-up tutoriály s „novou“ trendy značkou. Klíčem k vytvoření komunity je podle ní vysoká responsivita na sociálních sítích. 

„Komunikujte s nimi. Jsem tak vděčná za každého jednoho člověka, který nám píše a sama většině z těchto lidí odpovídám, protože si dobře pamatuji na časy, kdy nám nepsal nikdo. Takže to je můj tip. Opravdu oceňte lidi, kteří tu pro vás jsou a buďte za ně vděční.

Dnes má Bodnar jmění ve výši necelých 300 milionů. Firma prodá jednu řasenku každou sekundu.

Rada pro mladé podnikatelky

„Moje rada pro mladé ženy, které chtějí začít podnikat, je, aby od první chvíle věděly proč. [Ve firmě] neexistuje nikdo, kdo bude makat tak tvrdě jako vy a pokud neznáte svoje ‚proč‘, bude pro vás vážně těžké být vzhůru ve čtyři ráno, tisknout popisky a balit objednávky pro zákazníky.“

Na otázku, co pro ni znamená úspěch, Bodnar odpovídá:

„Když jsem byla malá holčička, měla jsem v pokoji zarámovaný oblíbený citát od Ralpha Waldo Emersona: ‚Vědět, že alespoň jednomu člověku se díky vašemu životu lépe dýchalo, to znamená uspět.‘ Význam tohoto citátu si s sebou nesu celý život. Úspěch znamená vědět, že jste něčeho dosáhli, ať už jste měli mnoho co nabídnout, nebo nikoliv.“

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#rady #inspirace #uspech #byznys #podnikani #podnikatele #uspesnezeny #zdravi #makeup #karissabodnar

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.