Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 21 044.

Zaregistrovat se

10.05.2020 5 minut čtení

Bude koronavirus znamenat konec pracovních cest jednou pro vždy?

Koronavirus doslova uzemnil vzdušnou dopravu. Doposud nelétalo až 90 % pravidelných linek a vzdušnému prostoru dominovala hlavně repatriační letadla a nákladní speciály se zdravotnickým materiálem. 

Pokud jste byli zvyklí na pravidelné výlety do zahraničí byznys třídou, je možné, že vaše cestování kvůli COVID-19 skončí nadobro.

V současné době je nejbližší situace podobná služební cestě to, když si vezmete pracovní brašnu do obchoďáku. Korporátní zahraniční pracovní cesty jsou pozastavené a nikdo neví, kdy, nebo jestli vůbec přijde jejich come back.

Podle dat Global Business Travel Association bylo zrušeno nebo posunuto na neurčito 99 % naplánovaných služebních cest evropských firem a s nejvyšší pravděpodobností se podobná čísla vztahují na celý svět.

Očekává se, že cestovní průmysl bude mít letos celosvětově ztráty kolem 820 miliard dolarů, z čehož 190 miliard dopadne na Evropu. Bude mít tato nebývalá krize na cestovní ruch trvalé následky?

Přerušit cestování bylo snadné. Obnova bude mnohem těžší

To říká v rozhovoru pro server Wired Scott Solombrino, výkonný ředitel výše jmenované asociace GBTA. „Než se dostaneme na hodnoty roku 2019, bude to trvat tři až pět let, protože jsme byli uprostřed nejsilnější ekonomiky v historii světa,“ říká.

Zatím nevíme nic. Nevíme, kdy budeme moci cestovat z New Yorku do Paříže, aniž by nás na obou koncích čekala povinná dvoutýdenní karanténa. Obnovení letového provozu v Česku také zůstává ve hvězdách. Zatím z Prahy odlétají první dvě linky – do Amsterdamu a Düsseldorfu. 

Obnovení dalšího provozu je zatím velkou neznámou a dopravci žádné informace nepustili. Během pandemie se létalo jen do Sofie (Bulharsko) a  Minsku (Bělorusko). Při návratu odkudkoliv musíte jít na 14 dní do karantény nebo předložit negativní test na COVID-19. Kvůli tomu by se vám ale výlet mohl poněkud prodražit. Například České testovací stanice nabízí vyšetření pro samoplátce za 2800,- Kč.

Nemůžeme se autoritám divit, že na testování trvají. Zavřít se na několik hodin do uzavřeného prostoru s desítkami cizích lidí nezní jako nejlepší nápad. Vedení některých leteckých společností již navrhlo povinné nošení roušek, měření teploty a nechání prostředního místa v letadlech prázdného. Ale upřímně, kdyby byl v letadle byť jediný nakažený, pravděpodobně by po několika hodinách už jediný nebyl.

Příležitost pro soukromé lety?

Důležití lidé nebudou chtít riskovat, že je někdo v letadle nakazí. Proto existuje šance, že si firmy, které si to budou moci dovolit, začnou najímat soukromá letadla. Ne všechny firmy totiž propouštějí a zadlužují se. Existují společnosti, které byly pro pandemii jako stvořené. Co třeba takový Amazon nebo Walmart? Pro ně jsou soukromé lety jen drobné.

Kromě toho, že v soukromém letadle vám nebudou na krk dýchat potenciální přenašeči koronaviru, bude také cestování rychlejší než komerční lety. Soukromé lety během pandemie tak úplně neustaly. Výkonný ředitel GBTA dokonce říká: „Více než 40 procent vzdušné dopravy je v současné době soukromé.“ Za běžných okolností je toto číslo mnohem menší – 8 procent.

Soukromé lety každopádně nemohou být dlouhodobým řešením vzhledem k tomu, že jsou pro firmy značně vyšší finanční zátěží. Navíc ani úplně neřeší zdravotní rizika. Hlavním problémem je čekání na letišti a nucená karanténa či testování, kterému se nevyhnete, ani když přiletíte soukromým tryskáčem. Pošlete někoho do zahraničí a je možné, že dva týdny po návratu nebude moci přijít do práce. Firmy si tohle moc dobře rozmyslí.

To neznamená, že pracovní cesty úplně skončí, ale pravděpodobně se změní jejich podoba. Namísto osmi roztroušených cest do New Yorku by firma mohla svého zástupce do města poslat jednou, ale zato na tři měsíce.

Firmy, které musí dělat škrty, pojedou online

Jak řekl bývalý CEO aerolinek Spirit Airlines pro CNBC

„Nový standard rozhodně bude méně cestování. Umím si představit permanentní nebo dlouhodobou újmu pracovního cestovního průmyslu. 

Z dlouhodobého hlediska se více bojím o pracovní cesty než o volnočasové cestování. Dovolenou nemůžete nahradit Zoomem nebo Skypem.“

Možná, že pro většinu lidí jsou to ale dobré zprávy. Cesty, které nejsou nezbytné, prostě nebudou. To dozajista uleví planetě, vzhledem k tomu, že letecká doprava je ekologicky jednou z nejnáročnější. Díky koronaviru se poptávka po pracovní letecké dopravě pozastavila a příroda se tak může nadechnout. I za předpokladu, že do několika let bude opět na před-pandemické úrovni. 

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#koronavirus #covid19 #pandemie #leteckadoprava #letectvi #aerolinky #byznys #podnikani

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
11 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
7 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
6 minut