Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 20 704.

Zaregistrovat se

10.05.2020 3 minuty čtení

Deň matiek, poďakujme jej za to, že je

Všepili do nás skutočné hodnoty, lásku, cit, nehu, empatiu a sú prvým obrazom nášho vnímania ženy. 

Vidí na nás každú emóciu, dokonale nás pozná a presne vie, čo sa deje, v našej hlave alebo srdci. 

Matka je, tým najdôležitejším spojovaťeľom celej rodiny, veľkosť jej strdca a materskej lásky sa ničím nedá opísať. Sme s ňou prepojený od začiatku nášho života, je tým prvým vztičným bodom v živote každého dieťaťa. 

Slová pre maminky:

"Maminka ľúbim ťa, si tá najúžasnejšia žena, ktorá mi v živote, ako prvá ukázala smer a nadstavila ma, pre fungovanie vo svete. Vždy si útočiskom a láskou. Si pokorou a úctou, si stelesnením sily a múdrosti. Si prvým človekom, ktorý tu bol, keď sa mi stalo čokoľvek úžasné alebo smutné. Trpela si somnou. Nehovorila si o svojich trápeniach a pridala si k nim ešte aj tie naše, detské či dospelácke. 

,,Matka je proste najviac."

 

Sila a húževnatosť matky je neuveriteľná, akoby dostala od Boha "Super power" Schopnosti. Pozrite sa všade naokolo, aké obrovské veci dokážu. Ráno vstávajú o 5:00, aby pripravili raňajky pre celú rodinu, neskôr idú do práce, kde majú množstvo stresu a večer sa vrátia, aby prali, žehlili, varili, všetko s úsmevom na tvári. Porpi tom sa ešte zvládnu s deťmi učiť do školy. Nemení sa to ani s pribúdajúcimi rokmi maminiek a detičiek, ktoré už majú možno po 30, ale maminka je stále najdôležitejšia. Vždy vie, čo je  potrebné spraviť pre jej milované dieťa. Nikdy nepovie nie, iba, keď, je to nie dobré pre nás. S láskou obetuje seba, niekoľko krát denne, ročne, životne.

Koľké to pomyselne "dali" bez pomoci manželov, rodiny či okolia a vychovali skvelých ľudí. Zalarmovali všetky svoje sily a vychovali z dieťaťa človeka. 

Všepili do nás skutočné hodnoty, lásku, cit, nehu, empatiu a sú prvým obrazom nášho vnímania ženy. 

V tento deň je veľmi dôležité spomenúť si alebo si nájsť čas na naše milované mamičky a vyznať im slová úcty a vďaky. Za to všetko čím pre nás sú, Niekedy ich berieme a vnímame ako samozrejmosť, však maminka to spraví, však ona to vie. 

 

Tento sviatok pre vzdanie úcty matkám a materstvu sa neoslavuje všade rovnako. V rovnaký deň ho oslavujú v Česku, Spojených štátoch, Kanade, približne v polovici krajín EÚ a niektorých ďalších vo svete.

Historia siaha až do 17. storočia, kedy sa deň matiek zrodil v Anglicku. Jednalo sa skôr o návštevný deň. Chudobnejší ľudia pracovali v mestách a svoje matky navštevovali počas nedele. Aj preto tento deň volali Nedeľa matiek alebo Materská nedeľa.

Oficiálne však vznikol v USA na počesť Anne Reevers Jarninsovej, pochádzajúcej z Philadelphie. Matka 11- tich detí sa angažovala v boji za práva matiek počas americkej občianskej vojny. Po jej smrti sa v boji angažovala jej dcéra, ktorá prostredníctvom kampane podporovala práva matiek. V 1911 Bol deň matiek oficálne vyhlásený za národný deň. 

Tento deň patrí našim milovaným maminkám...

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.