02.04.2019 5 minut čtení

Rodiče mu nevěřili, dnes je z něj teniskový král, milionář a nakupují u něj celebrity

Velká část společnosti končila základní školu s myšlenkou, že vlastně ani neví, čím v životě chtějí být. Jinak tomu však bylo u dospívajícího Benjamina Kapelushnika, který již od 13 let věděl, že si jednoho dne splní sen o svém teniskovém impériu. Po 6 letech usilovné práce je jeho sen více než reálný a téměř na dosah.

Když bylo Benovi 13 let, dostal od své mámy vysněný pár tenisek LeBron 9 Galaxy. Boty tak uchvátily jeho spolužáky, že se dospívající Ben začal sám více zajímat o trh s teniskami a přemýšlel nad tím, že by se vlastně s teniskami dalo obchodovat. Když už spolužáci utrácejí za boty, tak proč ne zrovna u mě, řekl si.

Začal tak přeprodávat unikátní boty svým spolužákům a kousek po kousku šetřil na vlastní obchod, kde by se potkávali ti nejfanatičtější fanoušci exkluzivních obuvnických výtvorů.

Díky rostoucímu zájmu si už v 15 letech mohl dovolit se do obchodování a plánování výnosného byznysu ponořit naplno, aby hned následující rok, ve svých teprve 16 letech, dosáhl obratu ve výši 1 milionu dolarů.

Po dvou letech odhodlaného prodávání se mu povedlo dostat k populárnímu hudebnímu producentovi DJ Khaledovi, který chtěl dospívajícího byznysmena podpořit, a tak od něj začal kupovat desítky tenisek. Jejich společné chvíle zachytil na Snapchat a Benjamin Kickz, jak si přezdívá, tak získal obdiv, ve světě sociálních sítí tím větší komunitu a fanoušky, které proměnil v zákazníky.

Dnes je Benovi 19 let, je již milionářem a mezi jeho věrné zákazníky patří populární zpěváci či sportovci, kterým prodává unikátní kousky bot dokonce za 30 000 dolarů. Není se tak čemu divit, že ho většina nazývá „The Sneaker Don“.

Dětský obchodník narazil u rodičů

Když začal na základní škole prodávat tenisky svým spolužákům, určitě ještě netušil, že bude dětským průkopníkem v odvětví prodeje bot. Benovi spolužáci nejprve obdivovali jeho sbírku bot, aby se později stali prvními odběrateli. Ben v celém teniskovém byznysu spatřil potenciál a začal skupovat tenisky snad z každého koutu internetu.

Benovi nebránilo v ziskovém prodeji ani to, že boty vždy přišly jen v igelitu. Mladík je chytře ,,nablýskal“ a poté je dokázal nabídnout jako něco exkluzivního. První zisky na sebe nenechaly dlouho čekat a Ben si uvědomil, že stačí vydržet a jednoho dne zákonitě prorazí.

Jeho rodičům se ale tento jeho podnikatelský sen nelíbil, a tak Bena odmítli dotovat. I když Ben přišel rozzářený ze školy s novinkou, že prodal tenisky za 1000 dolarů, od otce si jen vyslechl, ať se neraduje, že jen našel stejně smýšlejícího hňupa.

Rodiči nepodpořený Ben si tak musel přidávat větší marži, aby měl konečně peníze na rozjezd. A tak si pomalu začal střádat finance, které by z koníčku udělaly legitimní podnikání. Jak se začalo Benovo jméno šířit, na jeho tenisky začaly děti stát frontu a aby určitý pár získaly, musely si slušně připlatit.

Když si vydělal dostatek peněz, začal nakupovat už desítky párů do zásoby a na svých webových stránkách je poté nabízel již širšímu okolí.

Teniskový král

Zlom v jeho byznysu nastal ve chvíli, kdy Bena představil jeho společný známý americkému hudebnímu producentovi a zpěvákovi DJ Khaledovi. Ten se tak stal první celebritou, která od mladého podnikatele nakupovala tenisky. Mezi Benem a Khaledem vzniklo přátelství a DJ Khaled představil dospívajícího Bena další hvězdě – P. Diddymu.

S DJ Khaledem tak trávili čas a DJ začal na Snapchat postovat společné chvilky u debat nad teniskami. Příspěvky se staly virálními a z Benjamina se pomalu stávala hvězda teniskového odvětví. Dnes tak vděčí především DJ Khaledovi, který svými příspěvky udělal Benovi mezi miliony sledujících pořádné jméno.

Poté se kolo celebrit nabalovalo o jména jako French Montana nebo Odell Beckham Jr.. Zkrátka většina prvotřídních celebrit již znala mladíka Bena jako člověka, který dokáže sehnat tenisky snad jakékoliv značky. Lil Wayne, Drake, Future, všichni tito zpěváci dnes odebírají Benovy kousky.

Svého jména dokázal využít a na tenisky si mohl dovolit nasadit 40 % marži. Některé kousky prý prodá i s marží 1000 %. Díky kontaktům ve firmách Nike či Adidas dokáže získat některé kousky ještě dříve, než se dostanou na pult běžných obchodů. To samozřejmě vidí jeho zákazníci jako něco neuvěřitelného a dokáží to více než slušně ocenit. Jsou tak schopni za tenisky v běžné hodnotě 200 dolarů zaplatit i 1300 dolarů. Když jde o exkluzivitu, jeho klienti si o peníze starost nedělají.

Dnes má Ben svou vysněnou oficiální prodejnu se skladem několika tisíc tenisek, k tomu založil firmu prodávající šperky především v hip-hopovém stylu a pomalu plánuje útok na další velká města Spojených států.

Díky Instagramu a svým postům se všemožnými celebritami si Ben vysloužil opravdu velikou popularitu a základnu téměř 800 000 sledu­jících, která ho táhne nahoru. Vše tak nasvědčuje tomu, že za pár let bude z Bena skutečný teniskový magnát, a co je podstatné, že bude další z řady self-made byznysmenů, tedy těch, kteří si své jméno a postavení vydobyli trpělivostí a odhodlaností.

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
8 minut
5 minut
9 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
9 minut
4 minuty
9 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
8 minut
5 minut
9 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
9 minut
4 minuty
9 minut
5 minut