06.05.2020 2 minuty čtení

#2 Marketingové psycho(ne)logické okienko - Milujeme príbehy

Príbehy - sila, ktorá nás dokáže zmeniť alebo ovplyvniť. A práve možnosť ovplyvnenia iných zaujima marketerov.

Poznáte ten vtip, v ktorom Joe Mrkvička vysvetľuje svojmu nosičovi golfových palíc ako zbohatol? ,,Vieš, keď som bol v tvojom veku bol som taký chudobný, že som  mal len 50 centov, za ktoré som si kúpil jedno jabĺčko. To som čistil tak dlho, až kým sa celé nelesklo a preto som ho dokázal predať za dolár. Za dolár som si kúpil dve jabĺčka, ktoré som čistil a následne ich predal za dva doláre. A potom...!” ,,Potom ste kúpili štyri jabĺčka?”Spýtal sa nosič. ,,Nie, potom zomrel v Amerike strýko a zdedil som štyri milióny,” povedal Joe Mrkvička.

Nejde tu o vtip, ale skôr o ilustráciu príbehu, resp. jeho prvej polky, ktorá je tak dobre čitateľná a počúvateľná. Niekto sa z nuly vyšplhal hore. Je to nielenže obdivuhodné a určite si to zaslúži rešpekt, ale hlavne sa to dobre predáva. Dáva to nádej každému z nás (kto nemá bohatého strýka v Amerike so zvýšenou teplotou), že to môže dokázať aj on/ona. 💸

Žiaľ občas sa prikrášľuje realita, aby to proste vyzeralo dobre. Dokonca niekedy sa vytvárajú fiktívne postavy, len aby sa vzbudili EMÓCIE a EMPATIA.

Ľudia od detstva milujú príbehy. A čo milujú ľudia s tým marketing pracuje.

Priatelia, užívajte si príbehy a berte si z nich inšpiráciu( a poprípade aj nejaký ten produkt alebo službičku).

#marketing #story #pribeh #emoce #empatie

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.