04.05.2020 2 minuty čtení

Invalidita může udeřit nečekaně, varuje MetLife

Pojišťovna MetLife upozorňuje na riziko invalidity a vysvětluje, jak může v jejím případě správné pojištění usnadnit život.

Každoročně dojde na území České republiky k desítkám tisíc úrazů, z nichž si mnohé vyžádají dlouhodobější léčbu. Zraněním se lidé nevyhnou ani v dnešní trochu zvláštní době omezeného volného pohybu. Jak však vyplynulo z nedávného průzkumu agentury STEM/MARK, na pojištění svého života a zdraví myslí pouze necelá polovina obyvatel ČR. 

„Žijeme ve velmi nebezpečném světě, kde úraz je otázkou vteřin. Jeho důsledky však často mívají dlouhodobější charakter a doba nezbytná pro léčbu se může zásadně podepsat na rodinném rozpočtu. Tím spíš, když vede k určitému stupni invalidity. Pro podobné případy se vyplatí mít sjednané životní pojištění s příslušnými připojištěními, které zaručuje pojistné plnění pro všechny stupně invalidity,“ vysvětluje František Špulák, Marketing and Communication Executive pojišťovny MetLife.

Invalidita nemusí být nutně jen důsledkem úrazu. Podle statistik České správy sociálního zabezpečení je v České republice více než 425 tisíc invalidních důchodců a jejich počet se každoročně zvyšuje. K nejčastějším diagnózám patří úrazy páteře s důsledky částečného či úplného ochrnutí a duševní onemocnění, zejména deprese a schizofrenie. Dobré připojištění přitom kryje invaliditu ve všech třech stupních a může tak napomoci s léčbou či rehabilitací.

Nebezpečí invalidity je každoročně připomínáno prostřednictvím řady akcí informačního a vzdělávacího charakteru, jejichž prostřednictvím je veřejnost seznamována s každodenní realitou hendikepovaných a vyzývána, aby nebyla vůči jejich problémům lhostejná.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.