Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
30.04.2020 2 minuty čtení

V roce 2019 Fond Českého Bydlení dosáhl zhodnocení 7,58 % a řadí se tím mezi prvních 6 nejvýnosnější v ČR

Fond Českého Bydlení, je prvním investičním fondem na českém trhu, který nabízí investorům možnost investic do nájemního bydlení, oznamuje výsledky hospodaření za rok 2019.

Fond Českého Bydlení zahájil svoji činnost v létě 2018 a již v prvním roce se mu povedlo dosáhnout anuizované zhodnocení na úrovni 6,26 % p.a. „Rok 2019 byl pro Fond ještě úspěšnější, povedlo se uskutečnit celkem pět nových akvizic, rozšířit síť distribučních a obchodních partnerů a navýšit hodnotu aktiv fondu o 273,47 %. Zhodnocení akcií pro investory dosáhlo hodnoty 7,58 % p.a. Fondu se tak od svého založení daří naplňovat svoje cíle (výnos 6 až 10 % p.a.) a trvale zhodnocovat prostředky svých investorů. Investoři, kteří do fondu vstoupili již v srpnu 2018 můžou být spokojeni, jelikož svoje akcie ke konci roku 2019 zhodnotili celkem o 11,7 %,“ komentuje výsledky fondu Jakub Kořínek, spoluzakladatel fondu.

Díky těmto výsledkům se Fond Českého Bydlení stal 6. nejvýkonnějším realitním fondem kvalifikovaných investorů v ČR. V žebříčku, který sestavují Hospodářské noviny ve spolupráci s Institutem pro strategické investování při VŠE je zařazeno celkem 13 fondů kvalifikovaných investorů.

K aktuálnímu nemovitostnímu portfoliu a zamýšleným akvizičním plánům pro rok 2020 se vyjádřil David Fogad, manažer fondu: „Aktuální nemovitostní portfolio pozůstává ze sedmi činžovních domů ve čtyřech krajských a dvou okresních městech. Fond průběžně analyzuje desítky investičních příležitostí, které se objevují na českém trhu nemovitostí. V letošním roce budeme proto dále pokračovat v budování portfolia a jeho diverzifikaci.“

Více ZDE: www.retrend.cz

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky