28.11.2018 5 minut čtení

10 důvodů proč milovat standardní a latinskoamerické tance

Přemýšlíte stále proč jsou standardní a latinskoamerické tance tak populární? Vypadají tak jednoduše, krásně, ladně… a to spojení mezi partnery? Jak je to jen možné, že mezi tanečními partnery je vždy vidět jiskra a souznění?

Přemýšlíte stále proč jsou standardní a latinskoamerické tance tak populární? Vypadají tak jednoduše, krásně, ladně… a to spojení mezi partnery? Jak je to jen možné, že mezi tanečními partnery je vždy vidět jiskra a souznění? Jako kdyby každý z nich přesně věděl, co se v daný moment honí druhému hlavou a jaký pohyb bude následovat. Přinášíme vám deset důvodů, proč milovat standardní a latinskoamerické tance.

1. Hudba

Určitě se vám někdy stalo, že jste slyšeli nějakou hudbu a nemohli jste udržet své tělo v klidu. A pokud ne, máme pro vás výzvu. Co takhle energetická píseň „Let’s Get Loud“ od Jennifer Lopez nebo „Zumba Campaign“ od Dona Omara. Jestli nám budete tvrdit, že to s vámi ani nehlo, stejně vám to nebudeme věřit!

2. Těsný fyzický kontakt s tanečním partnerem/partnerkou

Vybudovat si vztah k tanci přijde především mužům jako nemožné, dokud nevidí jak moc blízko si až s partnerkou mohou být. Navíc ty elegantní a zároveň provokativní šaty, co tanečnice nosí, vyčesané vlasy a perfektní make-up. Muž je v tanci větší vzácnost než žena a proto asi chápete, že je potom obklopen mnoha ženami. Takže si pak jen může vybírat s kterou bude chtít tančit a právě se kterou chce mít tak blízký fyzický kontakt.

3. Přínosy pro zdraví

Mnoha výzkumy je doloženo, že tanec má mnoho příznivých účinků na fyzické i psychické zdraví člověka. Pomáhá snižovat stres, zlepšovat napětí svalů, sílu a energii těla. O tom, že se u tance hodně zapotíte a spálíte tak mnoho kalorií není pochyb. Dokonce můžete spalovat tolik kalorií jako například při jízdě na kole.

4. Přátelé se stejným zájmem

Stejně jako ve většině sportů i díky tanci můžete narazit na skvělé lidi všech věkových kategorií. Můžete si tak najít přátele nebo dokonce životního partnera. Přeci jen chemie při tanci je obrovská.

5. Elegantní nebo provokativní oblečení

Doby, kdy si tanec prošel érou, kdy dámy nosily zvláštní nebo nevkusné oblečení jsou už dávno pryč. V dnešní době můžeme na parketu vidět pány v elegantním obleku, zdobených košilích, trikotech nebo „bodýčkách“.  Ženy pak v krásných dlouhých společenských šatech nebo naopak v provokativních krátkých šatech pro latinskoamerické tance.

6. Soutěže

Pokud vám nechybí soutěživý duch, můžete se poměřovat s tanečníky v různých soutěžích určených přímo pro standardní nebo latinskoamerické tance, které se konají buď u nás nebo i ve světě. Můžete takto poměřit své síly a šikovnost na plném parketu tanečníků, kde se občas nevyhnete kvůli prostoru improvizaci a zároveň můžete poznat své limity.

7. Tance známé po celém světě

Tak jako například hokej a fotbal, tak i latinskoamerické a standardní tance jsou známé po celém světě. Nemusíte se tak bát, že pokud odjedete někam do zahraničí a řeknete, že vás baví tento druh tanců, budou na vás koukat jak z jiného světa. Navíc, na taneční sál narazíte opravdu kdekoliv, takže trénovat v průběhu vašeho pobytu v zahraničí by neměl být problém.

8. Můžete v lidech probudit závist, že vynikáte na parketu všech svateb a plesů

Každý z nás zná určitě někoho, kdo se s tancem moc nekamarádí. Koordinace celého těla není jen tak, proto mnoho má mnoho lidí strach tančit na společenských akcích jako jsou například plesy a svatby. Pokud budete umět latinskoamerické a standardní tance, nemusíte se bát už ničeho a navíc vám budou všichni závidět jak na parketu záříte. Rozhodně ale žádné posmívání a povyšovaní se nad ostatními! Přeci jenom, jak se říká „žádný učený z nebe nespadl“.

9. Není to jednoduché

Pokud někdo řekne, „umím perfektně tančit a nemám se už co nového naučit“, tak má sice vysoké sebevědomí, ale rozhodně nemá pravdu. Jak se říká, „vždy je co zlepšovat“ a v tanci to platí dvojnásob. Takže zpět na sál a tančit, tančit a tančit!

10. Standardní a latinskoamerické tance jsou prostě zábava!

Jakákoliv úroveň tance, které dosáhnete vás bude bavit. Od začátečníků, kteří poprvé vstupují na parket často s děsivým výrazem na tváři. Tak i přes zkušené profesionály, kteří se při tanci cítí sebevědomě, živě a uvolněně!

Dali jsme Vám dost důvodů zamyslet se nad tím, proč milovat tanec nebo Vás napadá ještě nějaký další? Pokud chcete proniknout do světa tance více, navštivte naše individuální lekce nebo jeden z našich kurzů a přesvědčte se o tom, jaké je to umět tančit! … Co na to říct, snad jen „Najděte svou lásku k tanci, jednodušší už to nebude!“.

 

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.