29.04.2020 2 minuty čtení

Znáte své výkonné vysavače?

Víte přesně, kdo z vašeho okolí je perfektní a velice účinný vysavač vaší energie? Po jaké aktivitě, úkolu v práci i doma se cítíte úplně bez energie? Po kontaktu s kterými lidmi?

Po kterých setkáních jste perfektně naladění, kým motivováni a po kterých činnostech jste rozladění, rozčilení nebo zklamaní, unavení? Máte kolegy, šéfa, přátele a rodinné příslušníky, kteří vám umí vykouzlit úsměv na tváři nebo vás naopak vymačkají jako citron? Jak moc je smysluplné věnovat jim svou energii? Máte jí snad vy k dispozici neomezené množství?

Zkuste se následujících 14 dní soustředit na své vysavače – zapište si 5 - 6 osob, které vám berou nejvíce energie. Do seznamu si poznamenejte i činnosti, které vás obtěžují, zdržují a nepřinášejí vám žádnou radost. Po dvou týdnech si k seznamu sedněte. Ke každému vysavači vaší energie v bodech připište, co vám přesně bere, jak vás vysává a jak se potom cítíte.

V dalším kroku do seznamu napište, co s tím můžete udělat. Zkrátit či omezit čas, který s těmito osobami trávíte, možná se s těmito osobami přestat stýkat úplně. V pracovní rovině je možné delegovat své podřízené. Některé aktivity lze vyměnit za jiné, pro vás přínosnější, zábavnější. Napište min. 8 zcela konkrétních a zároveň reálných kroků, co s vysavači Vaší energie uděláte, co vám to přinese, co získáte, v čem a jak přesně se Vám uleví.

Zatočte se svými vysavači energie, získáte čas na sebe, svou rodinu a na všechny ty, se kterými je vám dobře...

#osobnirozvoj

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.