28.04.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 29.04.2020: Nouzový stav do 17. května, ropa opět klesá a KVIFF 2020 podlehl pandemii

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, zatímco miliardáři po celém světě se předhánějí v částkách věnovaných na boj s pandemií, jistý nejmenovaný politik v čele české vlády to vzal z opačného konce. Firmy z Agrofertu nebo společnost Imoba se chystají využít programu Antivirus. „Finanční podpora zasažených firem až na půl roku“ začíná rázem dávat větší smysl. Ničím dalším nezkaženy den Vám přeje Matěj.

-----

Partnerem newsletteru je PojištěnáFaktura.cz, se kterou máte jistotu, že vám proplatí faktury. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

American Airlines +12.38 % (11.26 USD)
Dalším ze sektorů reagujících na postupné uvolňování karantény v USA jsou aerolinky. Včera prudce posílili všichni významní letečtí přepravci. Otázkou je, kam budou létat.

Netflix -4.16 % (403.83 USD)
Technologický sektor oslabil spolu s indexem Nasdaq. Ztrátu utrpěly všechny významné technologické společnosti. Narazil snad Netflix na strop koronavirového hypu?

-----

Burza

Wall Street neudržela své úvodní zisky a uzavřela v červených číslech. Na vině byla data týkající se spotřebitelské důvěry za duben, která se dostala na nejnižší úroveň od roku 2014, ale i stažené výhledy společností na letošní rok. DJI -0.1 % Nasdaq -1.4 %.

-----

Slova dne

„Věřím, že s žádostí o prodloužení nouzového stavu zde stojím naposledy.“

Sněmovna včera odhlasovala prodloužení nouzového stavu. Oproti původnímu návrhu nebude do 25., ale do 17. května. Opozice návrh odmítla, pro hlasovalo 54 ze 100 přítomných. rozhodující byl hlas KSČM. Podle premiéra Babiše Česko již pandemii zvládlo.

-----

Číslo dne

-20 %

Ropné trhy obnovily silný cenový pokles. WTI včera otevírala se ztrátou přes 20 %. Kromě problému s nedostatkem skladovacích kapacit přibývají obavy, že poptávka po ropě se po skončení pandemie bude zvyšovat jen pomalu. Severomořská Brent ztrácela 4.5 %.

-----

Bleskově

▶ Některá evropská města po pandemii koronaviru změní systém veřejné dopravy. Průkopníkem se má stát italský Milán. Plánuje například snížit o třetinu kapacitu metra. Pokud cestující překročí kapacitu, budou vstupy do stanic dočasně uzavřeny.

▶ Filmový festival v Karlových Varech se letos neuskuteční. Z důvodu epidemie COVID-19 se 55. ročník přesune na příští rok. Fanoušci přesto o festival nepřijdou úplně. Filmy přijdou za nimi, v původním termínu proběhne akce Vary ve vašem kině.  

▶ Pandemie přispívá ke globální digitalizaci zábavního průmyslu i sportu. Ze všech sportovních událostí má prý k digitalizaci nejblíže závod Formule 1. Letošní virtuální Velké ceny se osvědčily a mají podle experta na F1 Pavla Turka obrovský potenciál.

▶ Stát má nového dodavatele registračních značek na auta, následujících šest let jím bude Eltodo. Na kontraktu za 53.4 milionu korun ušetří oproti původnímu poskytovateli Security Paper Mill více než 10 milionů. Veřejného tendru se účastnilo pět uchazečů.

USA se snaží obnovit průmyslovou výrobu, velké automobilky General Motors, Ford Motor a Fiat Chrysler Automobiles plánují od 18. května částečně obnovit výrobu ve svých továrnách. USA přitom hlásí již přes milion nakažených a téměř 60 tisíc obětí COVID-19.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty