Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.04.2020 6 minut čtení

Uznávaní investoři se shodují: Herní společnosti vypadají jako investice imunní vůči koronaviru

Pro některé je to zlato, jiní sázejí na biotechnologické společnosti vyvíjející vakcínu. Část investorů však dnes vzhledem k tomu, že všichni sedíme doma u svých PC a mobilů, sází na herní společnosti. A dává to smysl!

Samozřejmě můžete během toho, co sedíte zavření doma, třeba háčkovat nebo skládat puzzle. Řada lidí se ale obrací k videohrám a herní společnosti tak nyní zažívají žně jak v prodejích, tak v počtu aktivních hráčů.

Není proto divu, že někteří z nejuznávanějších investičních manažerů světa nyní mají vybrané herní společnosti umístěné ve sloupci "nákup".

Zastávají totiž názor, že herní průmysl zatím vykazuje všechny náznaky efektivní imunity vůči koronaviru i jeho dopadům na globální ekonomiku. Hry se totiž i v této nové realitě, kterou nyní žijeme, prodávají zcela bez problémů, aniž by pociťovaly stejné či podobné negativní následky, jako zbytek sektoru kultury či zábavy.

Češi v roce 2018 za videohry utratili 3,6 miliardy korun, což bylo o 6,4 % více než v roce 2017. Mimo počítačové hry jsme si ve velkém oblíbili zejména mobilní hry - stačí si ostatně projít běžně zaplněný vůz libovolného MHD a najdete minimálně 5-10 lidí, kteří jedou Candy Crush Sagu jako zběsilí.

Ale zpět k hernímu průmyslu - Asociace britské interaktivní zábavy nedávno vydala čísla, která říkají, že tamní videoherní trh za loňský rok utržil 5,35 miliardy liber (více než 167 miliard Kč).

A ve Spojených státech dle The NPD Group letos v březnu meziročně vzrostla útrata za videohry o 35 % na 1,6 miliardy dolarů (40 miliard Kč) a všechny základní videoherní kategorie zažily v tomto měsíci dvojciferný procentuální nárůst poptávky.

Investiční manažeři již před koronavirem tvrdili, že herní průmysl má stále masivní prostor k růstu a akcie řady herních studií jsou stále podhodnoceny. A tak nyní hromadně využívají zajímavých okolností a budují si v tomto segmentu pozice. Tady je pohled na věc od šesti z nich:

Walter Price, Portfolio Manager v Allianz Technology

"Dle našeho názoru jde stále o podhodnocenou část technologického segmentu a líbí se nám do jisté míry všechny herní akcie. Situace s COVID-19 navíc některým velkým technologickým společnostem v tomto směru připomněla hodnotu diverzifikace zdrojů příjmů. A podle našeho názoru jsou nyní herní společnosti vzhledem k tomu, jak důležitou roli aktuálně v této diverzifikaci reálně hrají, podhodnocené."

Paul Johnson, analytik herního trhu v Polar Capital Technology Trust

"Držíme pozici v Microsoftu a také v několika dalších herních vydavatelích, u kterých čekáme, že budou na současné situaci benefitovat. Věříme, že vyšší zájem o hry se projeví i ve vyšší míře monetizace, a pokud můžeme věřit prvním náznakům z agregátorů dat z transakcí, vypadá to nadějně. Zároveň vzhledem ke karanténám očekáváme růst zájmu o digitální kopie her místo těch fyzických, které jsou pro vydavatele ekonomicky lukrativnější."

Harry Nimmo, manažér Standard Life UK Smaller Comapnies Trust

"V Británii aktuálně máme hned několik zajímavých firem na poli videoher, z pohledu nízkého rizika se nám líbí zejména společnost Team17. Jde o herního vývojáře, který se však zaměřuje spíš na indie hry s nižším rozpočtem a spolupracuje s řadou externích vývojářů, s kterými následně sdílí příjmy svých her. To znamená, že u každého herního titulu je riziko z pohledu kapitálu velmi malé - rozpočet herních titulů zpravidla nepřesáhne 1 milion liber. Team17 má navíc poměrně diverzifikované zdroje příjmů a stále získává nemalé peníze i ze svých úspěšných starších titulů - toto studio například stojí za populární hrou Worms - které se snaží inovovat."

 

Alexander Windsor-Clive, analytik v Lindsell Train Investment Trust

"Věříme, že z dlouhodobého pohledu bude nadále utěšeně růst Nintendo, a to nejen díky trendům v herním průmyslu a svému léta budovanému, rozsáhlému intelektuálnímu vlastnictví, jež v posledních desetiletích zabavilo doslova stovky milionů lidí na celém světě. Společnosti jako Nintendo, které v jistém segmentu drží dominantní intelektuální vlastnictví, jsou nejlepším místem, kde vydělat na změnách a budoucích inovacích v digitálním sektoru. Novinky jako cloud gaming, virtuální realita, rozšířená realita a profesionální hraní her (esports) se teprve rodí, ale mají potenciál od základů změnit celý tento průmysl."

Joe Bauernfreund, investiční manažér v AVI Global

"Herní divizi Sony považujeme za jeden ze čtyř korunních klenotů této společnosti, přičemž dalšími třemi jsou polovodičová, hudební a obrazová. Srdcem naší investiční teze pro Sony je skutečnost, že komplexní struktura tohoto konglomerátu velmi dobře maskuje skutečnou hodnotu jednotlivých separátních byznysů ve svém nitru, z nichž každý je i sám o sobě vysoce atraktivní."

Greg Herr, Co-Portfolio Manager v Alliance Trust

"Společně s tím, jak se po světě otevírají nové potenciální trhy a jaký rozmach zažívají mobilní zařízení, jsme přesvědčeni, že potenciál pro expanzi ve videoherním sektoru je masivní. V současné chvíli, kdy jsou miliony lidí na celém světě uzavřeny ve svých domovech v rámci boje proti COVID-19, je prostor pro rozmach využívání videoher v populaci obrovský."

---------------------------

Jaký je váš názor na videohry nebo skutečnost, že esports začíná pomalu a jistě šlapat na paty tradičním sportům (zvlášť nyní, kdy esports běží dál, zatímco tradiční sportovci sedí doma a - v mnoha případech hrají hry). A zařadili byste herní průmysl do svého portfolia, které má za cíl profitovat na současné situaci? 

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#investovani #hry #herniprumysl #hernistudia #akcie #esports #koronavirus #karantena #trh #potencial #expanze

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím