Ve Facebooku mají problém s černochy, tvrdí bývalý zaměstnanec

Že Facebook neprožívá zrovna ideální období, to už je jasné asi každému, kdo čte byznysová média. V posledních dnech to však začíná připomínat velkou tragickou jízdu směrem dolů.

Na Facebook v posledních měsících vyvíjí enormní tlak vlády několika států v čele s Velkou Británií, aby se ústy svého zakladatele Marka Zuckerberga zodpovídal ve věci ochrany uživatelských dat, šíření fake news a ovlivňování voleb.

K tomu se přidávají nelichotivé statistiky, které ukazují, že Facebooku utíká mladší generace uživatelů na jiné platformy a celkově se zkracuje čas, který uživatelé na sociální síti tráví.

Když navíc nedávno Facebook oznámil, že očekává vyšší výdaje v roce 2019, logicky se začali hlasitě ozývat nespokojení investoři, podle kterých vedení firmy v čele se Zuckerbergem nastalou situaci nezvládá. Žádají konec Zuckerberga v čele představenstva a dosazení nezávislého předsedy, který by mohl být pod větší kontrolou.

Otázka diverzity

Facebook jednoduše dospívá, stává se z něj tradiční obří korporace a to s sebou nese i klasické problémy. Jedním z takových mohou být i nelichotivá slova bývalých zaměstnanců.

Mark Luckie, který před pár dny opustil kanceláře Facebooku, nyní přišel s tvrzením, že Facebook má nepochybně problém s černochy. Luckie, který je sám černochem, rozeslal 8. listopadu email všem zaměstnancům Facebooku, ve kterém se snaží tento problém popsat.

„Většinou je větší diverzita v prezentacích, než v týmech, které je prezentují. V některých budovách je více plakátů ´Black Lives Matters´ než je tam zaměstnaných černochů. Facebook nemůže tvrdit, že propojuje komunity, když ty komunity nejsou náležitě reprezentovány v jeho týmech,“ prohlásil Luckie.

Kromě toho Luckie tvrdí, že ostatní zaměstnanci na něj často nahlíželi s despektem a opovržením, což dokládá několika příběhy.

„Každý den, někdy dvakrát i třikrát za den, se mi stalo, že jsem šel po chodbě a jiný zaměstnanec, který šel kolem mě, si přiložil ruku na kapsu s peněženkou a přidržoval si ji, dokud jsem neprošel,“ dodává Luckie vlastní zkušenosti.

Jeho slova potvrzuje několik dalších zaměstnanců, kteří už dříve Facebook opustili a tohoto problému si také všímali.

„Facebook bere diverzitu a inkluzi spíše jako marketingový prostředek, nikoli že by to mysleli opravdově. V konečném součtu je to stále jen elitní skupina bělochů, kteří si vybírají své lidi na základě rasy, tak jako mnoho jiných bílých šéfů v byznysu,“ říká další bývalý zaměstnanec.

Zástupci Facebooku však tvrdí, že bez diverzity a různorodosti by nemohli vytvářet skvělé produkty a proto by si nedovolili něco takového podcenit.

„Různorodé skupiny zaměstnanců, kteří mají na starosti jednotlivé projekty Facebooku, jsou základem našeho budoucího úspěchu. Plně naše zaměstnance podporujeme a pokud by se dělo něco špatného, jsme připraveni to řešit,“ říká k situaci mluvčí Facebooku Anthony Harrison.

Ať už Facebook má či nemá problém s černochy a jinými rasami, nepříjemností, které musí v poslední době řešit, je opravdu mnoho. Investovat nyní do akcií největší sociální sítě světa? Nic bohužel nenasvědčuje tomu, že by to byla správná volba.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 186.

Zaregistrovat se