29.09.2020 2 minuty čtení

3 předměty, které zařídí, že si emaily od vás přečte každý

Trápili jste se několik hodin s emailem a už týden marně čekáte na odpověď? Co když si dotyčný váš email ani neotevřel a rovnou ho smazal? Něco takového by neprospívalo vašemu byznysu, pojďme se proto podívat na to, jak tomu zabránit.

Váš email může být sebelepší, stejně tak nabídka v něm obsažená, přesto, pokud podceníte detail jménem „Předmět emailu“, časově zaneprázdněný člověk může tento email buď ignorovat, nebo dokonce rovnou smazat.

A nebo prostě potřebujete, aby vaše emaily nepřehlíželi kolegové či podřízení, jelikož se jedná o strategické věci, které rozhodují o úspěchu či neúspěchu firmy.

Proto až příště budete psát email, zapřemýšlejte nad vhodností jednoho z níže uvedených předmětů, které dokáží s otevíratelností vašich emailů doslova zázraky:

1) „Mohu se Vás na něco zeptat?“

Tento předmět můžete využít jak v případě obchodních partnerů, tak třeba i kolegů a podřízených. Přirozená zvědavost dotyčného zařídí otevření emailu, protože kdo by se přeci nechtěl dozvědět, na co se ho chce někdo zeptat, že?

2) „Nutně potřebuji odpověď“ (+ urgentní)

Je vhodné spíše pro komunikaci s kolegy, případně s obchodními partnery, se kterými se dobře znáte. Pokud využijete formát „Urgentní: Nutně potřebuji odpověď“, adresát si nedovolí email přehlížet. Můžete také přidat do kdy odpověď potřebujete.

3) „Kontaktuji Vás ohledně XY“

Vhodné pro kontaktování časově vytížených osob, se kterými ještě nemáte blízky vztah. Takoví lidé velmi striktně filtrují svou poštu a pokud jim v předmětu jasně řekněte, o co se jedná, máte mnohem větší šanci, že email otevřou.

Předmět rozhoduje

Může se to zdát jako nepatrný detail, ale podle studie Convince&Convert se celých 35% adresátů rozhoduje čistě na základě předmětu emailu, bez ohledu na odesílatele. Podle statistik HubSpotu se zase zvyšuje míra otevření v případě, že do předmětu zahrnete jméno adresáta (samozřejmě decentně).

A pokud vám nic z předchozího nepřijde zajímavé, můžete využít trik ze všech nejpodlejší: „Nečtěte tento email!“. Jakmile napíšete do předmětu tuto větu, začnou se dít zázraky. Ale jen jednou.

#tipy #inspirace #email #marketing #obchod #psychologie #presvedcovani

Hodnocení: +30
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.