3 předměty, které zařídí, že si emaily od vás přečte každý

Trápíte se myšlenkami na to, že jste se několik hodin psali s emailem a už týden marně čekáte na odpověď? Co když si dotyčný váš email ani neotevřel a rovnou ho smazal? Něco takového by neprospívalo vašemu byznysu, pojďme se proto podívat na to, jak tomu zabránit.

Váš email může být sebelepší, stejně tak nabídka v něm obsažená, přesto, pokud podceníte detail jménem „Předmět emailu“, časově zaneprázdněný člověk může tento email buď ignorovat, nebo dokonce rovnou smazat.

A nebo prostě potřebujete, aby vaše emaily nepřehlíželi kolegové či podřízení, jelikož se jedná o strategické věci, které rozhodují o úspěchu či neúspěchu firmy.

Proto až příště budete psát email, zapřemýšlejte nad vhodností jednoho z níže uvedených předmětů, které dokáží s otevíratelností vašich emailů doslova zázraky:

#1 „Mohu se Vás na něco zeptat?“

Tento předmět můžete využít jak v případě obchodních partnerů, tak třeba i kolegů a podřízených. Přirozená zvědavost dotyčného zařídí otevření emailu, protože kdo by se přeci nechtěl dozvědět, na co se ho chce někdo zeptat, že?

#2 „Nutně potřebuji odpověď“ (+ urgentní)

Je vhodné spíše pro komunikaci s kolegy, případně s obchodními partnery, se kterými se dobře znáte. Pokud využijete formát „Urgentní: Nutně potřebuji odpověď“, adresát si nedovolí email přehlížet. Můžete také přidat do kdy odpověď potřebujete.

#3 „Kontaktuji Vás ohledně XY“

Vhodné pro kontaktování časově vytížených osob, se kterými ještě nemáte blízky vztah. Takoví lidé velmi striktně filtrují svou poštu a pokud jim v předmětu jasně řekněte, o co se jedná, máte mnohem větší šanci, že email otevřou.

Předmět rozhoduje

Může se to zdát jako nepatrný detail, ale podle studie Convince&Convert se celých 35% adresátů rozhoduje čistě na základě předmětu emailu, bez ohledu na odesílatele. Podle statistik HubSpotu se zase zvyšuje míra otevření v případě, že do předmětu zahrnete jméno adresáta (samozřejmě decentně).

A pokud vám nic z předchozího nepřijde zajímavé, můžete využít trik ze všech nejpodlejší: „Nečtěte tento email!“. Jakmile napíšete do předmětu tuto větu, začnou se dít zázraky. Ale jen jednou.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • No předmět "Tento email nečtěte" opravdu zafunguje jen jednou, pak už jste navždy ve spam složce smile

    1

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 12 192.

Zaregistrovat se