27.11.2018 2 minuty čtení

EFG Engineering: Budoucnost úpravy bioplynu na biometan

EFG Engineering se jako první společnost v České a Slovenské republice specializuje na projekty úpravy bioplynu na biometan (tzv. zelený plyn) a jeho následné dodání do distribuční soustavy.

EFG Engineering poskytuje komplexní služby od projektového řízení, zpracování dokumentace, dotačního poradenství až po vlastní realizaci či zprostředkování výkupu biometanu.

Naše společnost nabízí bioplynkám možnost rozšířit svoji činnost o výrobu a distribuci biometanu a BioCNG, a tím výrazně přispět k ochraně životního prostředí a podpoře čisté energie,“ říká ředitel společnosti Martin Vrtiška a dodává: „Jak už to u většiny novinek bývá, i my se v současné době potýkáme se zdlouhavými procesy schvalování a získávání povolení. Ale i přesto jsme v přípravné fázi projektového řízení pro jednu bioplynovou stanici a rozpracováno máme na deset dalších projektů. Bioplynové stanice chápeme jako komplexní továrnu na energii – vyrábíme elektřinu a teplo, teď budeme mít zelený zemní plyn a ten vtláčet do plynovodu a to, co zbyde – digestát –, je hnojivo s velkým obsahem dusíku.“

EFG Engineering je součástí investiční skupiny Energy financial group a. s., která se prostřednictvím svých dceřiných společností specializuje na produkci energie z obnovitelných zdrojů.  Jejím nejvýraznějším projektem je zpracování biologicky rozložitelných odpadů v Energetickém recyklačním centru v Rapotíně. V současné době se zde připravuje realizace projektu technologie úpravy bioplynu na biometan a následné vtláčení do distribuční soustavy.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.