26.11.2018 2 minuty čtení

Banka CREDITAS má 50 tisíc klientů a ztrojnásobila zisk

Banka CREDITAS má již 50 000 klientů. V porovnání se stavem k začátku ledna 2017, kdy začala působit s bankovní licencí, je to nárůst na 2,5násobek. Podobným tempem v tomto období rostla i bilanční suma a kapitál.

„Kromě samotného počtu je potěšující i rostoucí dynamika přílivu klientů v posledních měsících. Odráží se v tom zejména zájem o běžný účet a také o spořicí produkty, které poskytují jedny z nejlepších sazeb na trhu,“ říká Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky CREDITAS.

 

Růst odpovídající zhruba trojnásobku stavu na počátku roku 2017 vykázala také bilanční suma banky. Ta z necelých 11 miliard vyrostla na současných více než 30 miliard korun. Nejvýznamnější položkou aktiv byly poskytnuté úvěry, které ke konci třetího čtvrtletí činily 14,4 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o více než čtvrtinu.

 

Aby tento růst zůstal zdravý, posilovala banka průběžně i svou kapitálovou pozici. Vlastní kapitál vzrostl od začátku roku 2018 o více než miliardu na 3,1 miliardy korun (stav k ultimu třetího čtvrtletí 2018), přičemž na tomto navýšení se zásadní měrou podílel majoritní akcionář.

 

Zisk banky za prvních devět měsíců roku překonal 134 milionů korun. To je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst na více než trojnásobek.

 

Rok 2018 je přitom pro banku ve znamení zásadních rozvojových investic do otevřeného bankovnictví a multibankovní platformy Richee. „Chceme si udržet pozici lídra v moderních technologiích. Jako vůbec první na trhu jsme umožnili klientům přes naše internetové bankovnictví obsluhovat účty dalších bank a spustili jsme zatím jedinou multibankovní aplikaci v Česku. O Richeeho je velký zájem a do této oblasti chceme významně investovat i nadále,“ dodává Vladimír Hořejší.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.