17.04.2020 2 minuty čtení

Dopad globální pandemie koronaviru se projeví napříč všemi sektory. Stranou nezůstanou ani komerční nemovitost

Rozsáhlá omezení kvůli pandemii koronaviru zasáhla i trh komerčních nemovitostí. První následky jsou již patrné a do existenčních problémů se mohou dostat mnohá odvětví.

V současné době však nastalou situací nejvíce trpí retail, jehož aktivita je výrazně utlumena. Na zhodnocení reálných následků celosvětové korona-krize si však budeme muset ještě několik měsíců počkat.

Jaro roku 2020 přineslo na nemovitostní trh nervozitu, napětí a obavy z dalšího vývoje. O příchodu možné ekonomické krize se hovoří již delší dobu. Fakt, že se nacházíme za horizontem ekonomického cyklu, konstatovalo mnoho odborníků. Ještě před pár týdny by však nikdo neřekl, že by případným spouštěčem zásadních změn na trhu mohl být aspekt viru a zdravotního rizika na obyvatelstvu. Naznačuje to další úhel pohledu, jak je dnešní svět a ekonomika globalizovaná.

Konstatovat v tuto chvíli, co se bude dít, jakým směrem se vydá ekonomika a jak na to bude reagovat realitní trh, je velmi předčasné. Situaci snad bude možno lépe posoudit s odstupem několika týdnů či měsíců, nicméně již nyní vnímáme na trhu první dopady.

Díky uzavření některých typů obchodů a provozoven naráží na své limity oblast retailových nemovitostí, kde se vlastníci takových objektů a areálů potýkají s přibývajícím tlakem ze strany nájemců o poskytnutí slev či nájemních prázdnin za obchodní jednotky, které musí být zavřené.

Více ZDE: www.retrend.cz

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.