25.11.2018 2 minuty čtení

Zuckerbergův majetek ztratil během podzimu třetinu hodnoty. Kde se zastaví?

Ačkoli letošním rekordmanem co se týká pohybu hodnoty majetku je jednoznačně Jeff Bezos, hned v závěsu se drží další technologický magnát, Mark Zuckerberg. Hodnota jeho majetku se totiž během pár měsíců snížila o více než třetinu.

Majetek Jeffa Bezose začal rapidně růst v polovině loňského roku a během pouhých dvanácti měsíců vystoupal z 80 až na 170 miliard dolarů. Na podzim se však cena akcií Amazonu začala propadat a Bezos začal upisovat nemalé částky. Aktuálně má jeho majetek hodnotu 125 miliard dolarů a i přes astronomickou ztrátu 45 miliard dolarů si suverénně drží pozici nejbohatšího člověka světa.

To Mark Zuckerberg se v žebříčku nejbohatších lidí světa pomalu propadá. Aktuálně mu patří sedmá příčka a pokud se Facebook brzy nevyrovná s problémy, které ho zužují, Zuckerbergovi hrozí, že po necelých třech letech opustí nejbohatší desítku.

Hodnota majetku krále sociálních sítí dosáhla svého vrcholu v červenci tohoto roku, kdy se pohybovala na hranici 86 miliard. Pak ovšem dostaly akcie Facebooku tvrdý direkt v návaznosti na skandál s Cambridge Analytica a fake news a Zuckerbergův majetek zamířil směrem dolů.

Dnes má Markův majetek hodnotu kolem 52 miliard dolarů, přičemž v rozmezí 1,5 – 5 miliard jsou za ním Brin, Page, Slim, Bettencourt, trochu větší ztrátu už mají Waltonovi.

Jelikož se nálada na trzích postupně zhoršuje a investoři začínají být nervózní, dá se očekávat, že Zuckerberg se bude žebříčkem i nadále propadat. Dle posledních informací totiž nic nenasvědčuje tomu, že by Facebook trh natolik překvapil, aby se jeho akcie vydaly zase směrem vzhůru.

Podívejte se na nejnovější rozhovor s Markem Zuckerbergem, kde rezolutně odmítá svůj konec na pozici CEO Facebooku:
Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.