Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 11 484.

Zaregistrovat se

Zuckerbergův majetek ztratil během podzimu třetinu hodnoty. Kde se zastaví?

Ačkoli letošním rekordmanem co se týká pohybu hodnoty majetku je jednoznačně Jeff Bezos, hned v závěsu se drží další technologický magnát, Mark Zuckerberg. Hodnota jeho majetku se totiž během pár měsíců snížila o více než třetinu.

Majetek Jeffa Bezose začal rapidně růst v polovině loňského roku a během pouhých dvanácti měsíců vystoupal z 80 až na 170 miliard dolarů. Na podzim se však cena akcií Amazonu začala propadat a Bezos začal upisovat nemalé částky. Aktuálně má jeho majetek hodnotu 125 miliard dolarů a i přes astronomickou ztrátu 45 miliard dolarů si suverénně drží pozici nejbohatšího člověka světa.

To Mark Zuckerberg se v žebříčku nejbohatších lidí světa pomalu propadá. Aktuálně mu patří sedmá příčka a pokud se Facebook brzy nevyrovná s problémy, které ho zužují, Zuckerbergovi hrozí, že po necelých třech letech opustí nejbohatší desítku.

Hodnota majetku krále sociálních sítí dosáhla svého vrcholu v červenci tohoto roku, kdy se pohybovala na hranici 86 miliard. Pak ovšem dostaly akcie Facebooku tvrdý direkt v návaznosti na skandál s Cambridge Analytica a fake news a Zuckerbergův majetek zamířil směrem dolů.

Dnes má Markův majetek hodnotu kolem 52 miliard dolarů, přičemž v rozmezí 1,5 – 5 miliard jsou za ním Brin, Page, Slim, Bettencourt, trochu větší ztrátu už mají Waltonovi.

Jelikož se nálada na trzích postupně zhoršuje a investoři začínají být nervózní, dá se očekávat, že Zuckerberg se bude žebříčkem i nadále propadat. Dle posledních informací totiž nic nenasvědčuje tomu, že by Facebook trh natolik překvapil, aby se jeho akcie vydaly zase směrem vzhůru.

Podívejte se na nejnovější rozhovor s Markem Zuckerbergem, kde rezolutně odmítá svůj konec na pozici CEO Facebooku:
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 11 484.

Zaregistrovat se