15.04.2020 2 minuty čtení

BOJ S KORONAVIREM: Kdy jindy než teď přemýšlet o digitalizaci firmy

Současnou situaci bych přirovnal k závodům formule 1, když na trať vjede vodicí vůz. Všichni najednou mají čas popřemýšlet, upravit taktiku, snížit rozdíly a pak se do toho znova naplno dát, říká Petr Kubíček, CEO společnosti B2A.

Jak vnímáte jako zástupce firmy, která se zabývá digitalizací výroby, současnou koronavirovou krizi?

Nynější nouzová situace nutí mnoho firem přemýšlet, jak svůj byznys dále vést, jaké udělat změny, aby byly efektivní a pomohly překonat aktuální krizi. Je potřeba si proto uvědomit, že každá taková krize přináší zároveň určitou příležitost, která paradoxně může podnikání nakopnout.

Chytrá firma proto toto přechodné období využije k zefektivnění vlastních procesů tak, aby se poté vrátila na trh v lepší formě. Možná už to zní jako klišé, ale právě nyní si majitelé firem začínají uvědomovat, že úspěšná firma bude ta, která je zdigitalizovaná, jasnější a výkonnější.

Mají ale vůbec firmy v současné situaci čas na takovou vnitřní transformaci?

Když budou tímto způsobem majitelé podniků uvažovat pořád, tak ten čas mít nikdy nebudou. Ještě před měsícem na to firmy vzhledem k všeobecné konjunktuře neměly v návalu práce čas. Nestíhaly vyrábět a řešily nábor zaměstnanců. Do aktuální situace, která je pro všechny z nás těžká, se ale mnoho podniků dostalo v maximální síle a kondici. A právě proto je teď čas toho využít a nepromarnit příležitost před nutným restartem. Přirovnal bych to k závodům formule 1, když na trať vjede vodicí vůz. Všichni najednou mají čas popřemýšlet, upravit taktiku, snížit rozdíly a pak se do toho znova naplno dát. 

Více na orobotice.cz.

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.