21.11.2018 4 minuty čtení

Dluhopisy s investičním stupněm - odolné vůči oslabení akciových trhů

Tržní volatilita v říjnu narostla a Andrea Iannelli, ředitel investic Fidelity International, vidí jako příležitost dluhopisy s investičním stupněm, které odolávají oslabení akciových trhů. Zejména oceňuje ty asijské a velmi pozitivně vnímá Evropu.

Zajímavé příležitosti vidí i v Británii s ohledem na potíže při projednávání Brexitu. Dodává, že období výrazného akciového oslabení je sice zpravidla předpovídáno širšími spready, ale to, zda jejich rozšiřování zaznamenané v roce 2018 bude předzvěstí něčeho zlověstnějšího, není zatím jasné.

Když vyhodnocujeme vyhlídky, doporučujeme spíše neutrální až defenzivní přístup. Očekáváme tlak na rozšiřování spreadů s tím, jak celosvětový růst opadá a zadlužení firem zůstává vysoké,“ komentuje přístup Fidelity International k aktuální situaci na trzích ředitel investic Andrea Iannelli.

Evropa

Trhem, který preferujeme, zůstává Evropa. Ocenění zlepšila do té míry, že nabízí přesvědčivou alternativu k americkým protějškům, a to jak zajištěnými výnosy, tak na základě poměru spreadů vzhledem k vládním výnosům. V souvislosti s ukončováním promítání nákupů Evropské centrální banky v cenách by výhled mírné politiky kombinovaný se stálým růstem mohl pomoci držet evropské úvěrové trhy v příštím roce pevně ukotvené. Jsme konstruktivní v případě kombinace různých trhů a věříme, že vyvážení rizik je nakloněno směrem k mírně rozšířeným spreadům,“ hodnotí evropské trhy Andrea Iannelli.

Velká Británie

Ve Velké Británii s tím, jak Brexit podkopává tržní sentiment, jsou spready od pohledu levné na 150 bazických bodech. Nicméně váhání a komplikace při vyjednávání o Brexitu vytváří příležitosti a Fidelity International je podle Iannelliho na tomto trhu opatrná.

Spojené státy americké

„Ve Spojených státech amerických byla výsledková sezóna většinou pozitivní, ale zdůraznila pomalejší tempo růstu příjmů. Očekáváme, že fundamenty se v následujících dvanácti měsících zhorší s tím, jak americký růst zpomalí a ziskové marže budou čelit tlaku mezd, silnému dolaru a novým clům,“ predikuje ředitel investic Fidelity Int. Andrea Iannelli.

V roce 2018 se mnoho analytiků zaměřovalo na množství BBB-ratingů, rizika související s vyššími výnosy a širší trh s dluhopisy s investičním stupněm. GE zaznamenalo pád o dva stupně u ratingu S&P na BBB+ a Anheuser-Busch InBev je sledován agenturou Moody’s s očekáváním na pokles ze současného A3. Tyto společnosti s velkým množstvím kapitálu tak mohou rozšířit množství společností s BBB. Někteří z rizikových emitentů působí celosvětově a je dobré připomenout, že v pozdním cyklu jsou rizika související s vysokým zadlužením více patrná na americkém trhu.

Asie

Slabá ekonomická data v Číně a asijské akciové trhy držely asijské kreditní trhy na opatrných úrovních, vyvažovaných zejména technologickými a nemovitostními sektory. Se spready, které překračovaly 150 bazických bodů a trendy snažícími se o oddlužení, zastáváme konstruktivní postoj, co se týče asijských dluhopisů s investičním stupněm.

Náš názor je ještě podporován technologickými faktory. Potenciál pro pokračující politické stimuly podpoří asijské dluhopisy. Zaznamenáváme známky stabilizace v místní poptávce, zejména, co se týče asijských institucí, což je podpořeno umírněnými náklady na zajištění,“ shrnuje Andrea Iannelli, ředitel investic Fidelity International.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.