31.07.2018 3 minuty čtení

General Electric investuje do krypto start-upu věnujícímu se kyberbezpečnosti

Průmyslový konglomerát General Eletric je jedním z účastníků prvního kola fundraisingu společnosti Xage, což je start-up zabývající se počítačovou bezpečností. Mladá rostoucí firma by ráda získala finanční prostředky ve výši 12 milionu dolarů.

Firma využívá blockchainovou technologii pro bezpečné propojení zařízení v průmyslové oblasti internetu věcí (síť fyzických zařízení, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory a síťovým propojením, které umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat si data). Dalšími investory v prvním kole financování jsou společnosti March Capital Partners, City Light Capital a NexStar Partners – nutno podotknout, že ostatní společnosti ani zdaleka nedosahují věhlasu GE.

Před probíhajícím fundraisingem se valuace Xage pohybovala okolo 35 milionů dolarů. Společnosti se umně podařilo zařadit žádost o získání finančních prostředků do doby, kdy dochází k rostoucímu počtu kyberútoků.

„Aby mohl průmysl těžit z revoluce internetu věcí, musí organizace plně propojit a chránit své operace. Xage umožňuje zavádění těchto špičkových technologií v oblasti energetiky, dopravy, telekomunikace a dalších atraktivních odvětvích. Jsme nadšeni, že můžeme podpořit inovativní přístup společnosti Xage,“ uvedl generální ředitel společnosti GE Ventures, Abhishek Shukla, ve svém prohlášení.

Ani jediný bod selhání

Technologie vyvinutá start-upem vytváří distribuovanou síť zařízení, která dokáže ověřit „digitální otisky prstů“ každého stroje. Tímto způsobem jsou v distribuovaném systému detekovány anomálie, které existují na konkrétním zařízení, což zabraňuje šíření útoků prostřednictvím centralizované sí­tě.

Zabezpečení průmyslových kontrolních systémů může být problémem, protože byl značný počet z nich vyroben dlouho předtím, než se objevily nejnovější bezpečnostní hrozby. Navíc může být poměrně složité poskytnout optimální kyberochranu, protože jednotlivé zařízení pocházejí od různých výrobců.

Vedle investic do Xage, další dceřiné společnosti z rodiny General Electric rovněž zkoumají blockchainovou technologii pro použití ve vlastních průmyslových odvětvích. Minulý měsíc například konglomerát podal ke schválení blockchainový patent určený k použití při ověřování 3D tištěných částí v dodavatelském řetězci.

Na konci loňského roku společnost se sídlem v Bostonu rovněž podala k patentovému úřadu dva návrhy popisující použití blockchainu v systému monitorování a údržby letadel.

Blockchain v dopravní alianci

Jak uvedl server CCN, dceřiná společnost General Electric, GE Transportation se připojila k globální blockchainové přepravní alianci, fórum, které bylo spuštěno loni v listopadu s možností účasti pro velké hráče v odvětví nákladní dopravy.

Další dceřinou společností, která aktivně vyvíjí blockchainovou technologii je GE Global Research. Divize výzkumu a vývoje společnosti GE zkoumá způsoby využívání nové technologie pro připojení spotřebitelů k výrobcům obnovitelné elektřiny, jako jsou solární a větrné elektrárny a rovněž umožňuje těmto koncovým spotřebitelům nákup pomocí kryptoměn.

„Můžete okamžitě koupit kilowatty energie pomocí digitální měny a smart kontraktu, který zajistí, že nebudete přepínat baterii nebo spotřebovávat více energie než potřebujete,“ řekl vedoucí laboratoře GE Global Research Ben Beckmann.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.