31.03.2020 2 minuty čtení

Znáte dobře své dítě?

Mnozí z nás nyní tráví díky nynější situaci a omezením společně se svými dětmi více času. Je to příležitost poznat své dítě lépe. Myslíte, že to není nutné?

Téma nalezení rovnováhy mezi prací a rodinou může znít jako ohrané klišé, přesto patří k poměrně častým tématům mých koučovaných. Schválně - jak jste na tom Vy? Jak moc toho víte o svých dětech? 

Kdo je nejoblíbenější učitel Vašeho potomka? Znáte nejlepšího kamaráda či kamarádku Vašeho dítěte? Na který předmět se ve škole nejvíce těší? Jaké téma aktuálně probírají v hodině českého jazyka? Jak se jmenuje trenér/učitel kroužku, který Vaše dítě navštěvuje? Oblíbená hračka? Jak své hračce Vaše dítě říká? Kdo nebo co ho nejvíce trápí? Jaký mělo nejhezčí zážitek za posledních 14 dní? S kým se kamarádí na sociálních sítích? Čím chce jednou být?

Zvládli jste bez potíží odpovědět na všechny mé otázky týkající se Vašich dětí? 
Pokud ano, smekám pomyslný klobouk. Pokud ne, možná Vás hledání odpovědí dovedlo k zamyšlení, jak kvalitně vlastně trávíte čas se svou rodinou. Jak často je v „rodinném čase“ přítomno jen Vaše tělo, zatímco mysl se toulá někde jinde?

Tato situace nám dává jedinečnou šanci. Právě teď je ten správný čas být se svými dětmi. Čas na hry, čtení, povídání a hlavně je čas být celým srdcem spolu.

#deti #rodicovstvi

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Za jednu z klíčových otázek považuji "S kým se kamarádí na sociálních sítích?", protože to je dost nebezpečné místo. A vzhledem k tomu, že jsou rodiče o generaci pozadu, tak jsou většinou pozadu i v elektronice, takže hrozí, že nad tím mávnou rukou, "protože tomu nerozumí". U dnešní generace mladých rodičů to snad už bude lepší. I když ona zase přijde nová platforma a pořád budou pozadu... :-)
    0