31.03.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 31.03.2020: WHO nedoporučuje roušky, lázním hrozí krach a ropa za hubičku

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, jak jistě víte, máme s Warengem pro budoucí měsíce velmi ambiciózní plány nejen v oblasti růstu na tuzemském trhu, ale i v zahraničí. Nově nám v dosahování těchto cílů a provozních záležitostech bude na pozici COO pomáhat velezkušený Honza Bízik. Tisková zpráva k jeho vstupu do projektu je k dispozici ZDEÚspěšný den všem přeje Tomáš. 

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Microsoft +7.03 % (160.23 USD)

Microsoft zatím během pandemie zaznamenává masivní nárůst uživatelů nejen ve službě Teams, ale i u svých cloudových služeb, které nacházejí uplatnění při home office.

Airbus -10.60 % (60.93 EUR)

Airbus začínají dohánět výpadky v zásobování a nedostatku zaměstnanců. Společnost odhaduje, že dokáže aktuálně výrobu obnovit jen na 10-20 % standardní úrovně

-----

Burza

Navzdory rapidnímu růstu osob nakažených koronavirem začal nový týden na Wall Street pozitivně. Spíš než na COVID-19 se investoři upínají k vládním stimulům a víře, že by mohly nejhorší scénáře pomoci zažehnat. A ropa bude asi co nevidět levnější než voda. Během včerejšího obchodování cena klesla až pod 20 USD za barel a uzavřela nejníže za posledních 18 let.

-----

Slova dne

„Naše rada: nedoporučujeme nošení roušek, pokud člověk není sám nakažen.“

Světová zdravotnická organizace vydala překvapivé prohlášení, v němž varuje občany, že nošení roušek údajně ničemu neprospívá. Česká republika je jednou z mála zemí, kde je nyní jejich nošení povinné. Podle WHO je rizikové hlavně jejich snímání.

-----

Číslo dne

17 

Sedmnáctou obětí koronaviru v ČR se stala zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnie. Je to vůbec první oběť z řad zdravotnického personálu. Osmačtyřicetiletá žena se nakazila od pacienta, s největší pravděpodobností kvůli vlastní nedbalosti.

-----

Bleskově

▶ Vedení Ústředního krizového štábu přebírá Jan Hamáček, Roman Prymula se od nynějška zaměří na spuštění tzv. chytré karantény, zároveň stane v čele Centrálního řídícího týmu COVID-19, který bude poradním orgánem vlády.

▶ Uprostřed bezpečnostní krize schválilo Maďarsko sporný zákon rozšiřující pravomoci vlády. Ta bude moci v nouzovém stavu řídit zemi pomocí dekretů. Kabinet získává i větší kontrolu nad novináři. Viktor Orbán tím získává nebezpečně velký vliv.

▶ MOV a japonští organizátoři stanovili nový termín letních Olympijských her v Tokiu. Ty se uskuteční v příštím roce od 23. července do 8. srpna. Marketing a branding her bude stále hlásit Tokio 2020, přesun byl vynucen pandemií COVID-19.

▶ Ani zoufalá bezpečnostní situace v Evropě nezastavila zloděje umění v Nizozemsku. Muzeum Singer Laren přišlo v den 167. výročí narození van Gogha o jeden z jeho obrazů. Zloději využili toho, že muzeum je z důvodu pandemie uzavřeno.

▶ Lázním v České republice hrozí podle Svazu léčebných lázní zánik. Svaz se nyní obrací na VZP a vládu ČR a prosí o finanční pomoc. Tuzemské lázně byly jediným zdravotnickým sektorem, který byl z důvodu pandemie COVID-19 zcela uzavřen.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty