Mezinárodně uznávaný obchodní expert tvrdí, že milionáře z něj nakonec udělala jediná otázka

Daniel Ally vystřídal desítky pracovních míst. Nebyl bohatý ani spokojený. Dnes mu ale dennodenně chodí zprávy od fanoušků a čtenářů, kteří se ho ptají, co mají dělat jinak, aby se také stali milionáři. Jeho odpověď je většinou překvapuje.

Následující myšlenky a názory pocházejí od řečníka, autora několika bestsellerů a mezinárodně uznávaného obchodního experta. Jeho jméno je Daniel Ally. Začínal v chudobě, ale to mu nezabránilo překročit vlastní stín a kompletně změnit celý svůj život.

Dnes Ally říká, že vydělat milion dolarů za rok vyžaduje stejné úsilí, jako vydělat 10 tisíc dolarů za rok. V čem je tedy rozdíl? Rozdíl není v tom, kolik úsilí vynaložíte, ale v tom, co si o vašem úsilí myslíte.

Ally vzpomíná, že vystřídal desítky pracovních míst, než přišel na recept, jak se dopracovat k bohatství. Ve vzpomínkách mu výrazně zapsaná zůstala jedna práce. Bylo to v automobilovém závodu. Vstávat musel ve tři hodiny ráno. Pak šel několik kilometrů pěšky. Bylo to pro něj podřadné a dokonce používá slovo „ponižující“.

Jakmile v devět ráno skončil v práci, musel jít unavený do školy, kde prakticky ani nedokázal vnímat, co profesor říkal. Bylo do nekonečné. Den za dnem, týden za týdnem. Pohrdal tím, co dělal a v hloubi duše byl přesvědčený, že musí existovat lepší způsob, jak vydělat peníze. Ale jaký? Tehdy se cítil na dně a úplně zbytečný.

V pocitech marnosti, bezcennosti a zbytečnosti už prý nemohl pokračovat dále. Neměl vůbec motivaci cokoli dělat nebo zkoušet. Po letech přešlapování na místě a střídání různých obyčejných prací nakonec objevil otázku, která mu změnila život:

„Jak mohu přinést větší hodnotu pro více lidí v co nejkratším čase?“

V jeho životní změně hrála roli i jeho přítelkyně a čtení Bible, což mu dle jeho slov dalo "touhu začít s vlastním podnikáním", ale my se nyní zaměříme na výše uvedenou otázku, která může úplně každému pomoci zlepšit své podnikání nebo svou hodnotu. Touto otázkou v podstatě hledáte způsob, jak se stát lepšími a hodnotnějšími pro více lidí, a to co nejrychlejší cestou. Rozdělíme si to do třech částí a pěkně popořadě si to rozebereme.

1) Jak mohu přinést větší hodnotu?

Jak mohu já osobně poskytnout lidem lepší servis? Cílem je, zaměřit se na kvalitu služeb, které poskytujete. Ally si uvědomil, že může být nejlepší, jen když bude dávat lidem takový druh služeb, které by on sám chtěl, kdyby byl na jejich místě. Můžete zbohatnout tím, že budete obohacovat druhé.

2) Jak mohu oslovit více lidí?

Studie ukazují, že se průměrný člověk každý den nějakým způsobem potká s 27 jinými lidmi. Může to být přímo nebo nepřímo a v karanténě je to pochopitelně odlišné. Za jakýchkoli okolností ale máte možnost vlastním úsilím toto číslo změnit a zvýšit svůj dosah.

Dnes je to díky technologiím ještě o to snazší a vy tak můžete relativně jednoduše rozšiřovat svůj vliv i do jiných zemí nebo na další kontinenty. Je to jednodušší, než to kdy bylo. Využijte ve svůj prospěch všechny dostupné nástroje.

3) Jak to udělat v co nejkratším čase?

Čas je to nejcennější aktivum, co všichni máme. Každý z nás by ho chtěl mít více. Když si položíte tuto otázku, začnete s časem nakládat efektivněji a tím zvýšíte i svou produktivitu.

Takže nejen, že poskytnete kvalitnější služby většímu množství lidí, ale uděláte to co nejrychlejším možným způsobem. Teď už je potřeba jen to, abyste věděli, že čas plyne nezávisle na vás. Takže to dále neodkládejte a udělejte vaši práci kvalitněji, rychleji a poskytněte ji více lidem.

Když dokážete zdvojnásobit svůj dosah, můžete zdvojnásobit svůj příjem. Přemýšlejte o způsobech, jak dát vaší hodnotu více lidem v co nejkratším čase a stanete se bohatšími. Tajemství života je v dávání. Dávejte hodně, pro mnoho lidí a rychle - vrátí se vám to mnohonásobně.

Takže ta nejdůležitější otázka je:

Jak mohu zvýšit kvalitu i kvantitu toho, co dělám a jak to mohu udělat v nejkratším možném čase? Napište si tuto otázku na viditelné místo a pravidelně si ji opakujte. Brzy začnete pociťovat ve svém životě dramatické změny.

Pokud se vám zdá, že nelze zlepšit kvantitu i kvalitu a ještě to zvládnout v kratším čase, pak podle Daniela Allyho přemýšlíte moc omezeně. Rozložte si otázky na jednotlivé body, tak jak je to výše a postupně vymyslete na každý bod řešení, které neomezí ostatní body a bude fungovat na váš byznys.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

Zdroj fotografie: Instagram Daniela Allyho

#podnikani #zmena #otazka #zivot #milionar #kvantita #kvalita #hodnota #DanielAlly #Ally

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.