25.03.2020 1 minuta čtení

Někdy stačí malý zásah do designu kanceláře a „životní prostředí“ všech zaměstnanců se může výrazně zlepšit.

V časopise Moderní řízení nám vyšel článek o problematice snížené kvality ovzduší v interiéru. O tom, že nestačí udržovat správnou teplotu a vlhkost vzduchu, ale že je důležité hlídat si taky správnou koncentraci oxidu uhličitého.

Pomohou květiny a zeleň

Uvnitř budov dnes trávíme až 90 procent času, přičemž kvalita vzduchu v interiéru bývá až o více než polovinu horší než venku. Ale zatímco ložnice a pokoje v domech či bytech, stejně jako školní učebny je možné vyvětrat, v mnoha kancelářských budovách dnes okna otevřít nelze. Pokud se bude firma spoléhat pouze na vzduchotechniku, měla by mít měřením kvality vzduchu ověřeno, že je její výkon dostatečný, aby zajistila přiměřený přísun čistého vzduchu. Jelikož se koncentrace CO2 a škodlivin ve vzduchu během dne mění, především podle množství lidí v kancelářích a zasedacích místnostech, je třeba měření provádět dlouhodobě.

Jak probíhala první měření v rámci pilotních projektů ve firmách Kiwi.com a Kentico? Více se můžete dočíst na našem blogu: https://www.reair.cz/blog/proc-se-zajimat-o-co2/

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.