24.03.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 25.03.2020: Zrušená olympiáda, nevhodné testy z Číny a po Velikonocích konečně ven z karantény?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, Češi se dočkali své náplasti na vládní nařízení karantény. Největší světový portál s filmy pro dospělé #Pornhub,nám podobně jako Itálii zdarma poskytl přístup k prémiovému obsahu. O důvod víc, proč zůstat doma. Úspěšný den za Warengo přeje Matěj. 
-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

American Airlines +35.80 % (13.92 USD)

Akcie největší letecké společnosti na světě raketově vyskočily poté, co americký Kongres schválil dlouho očekávanou finanční pomoc ekonomice v hodnotě téměř 2 bilionů dolarů.

Vir Biotechnology -10,54 % (32.75USD)

Akcie Vir zažívají nepříjemný sešup, poté, kdy #Moderna, biotech. laboratoř z Cambridge Massachusetts, ohlásila, že jejich vakcína je již připravena k testování na lidech

-----

Burza

#WallStreet otočila o 180°, po včerejším propadu dnes rapidně vystoupala. Index Dow zpevnil o 11,4 %, což je nejvyšší jednodenní nárůst od roku 1933. Dařilo se i indexu S&P 500, který zaznamenal největší nárůst od října 2008.

-----

Slova dne

„Je nežádoucí, aby obyvatelstvo používalo respirátor. Chceme, aby obyvatelstvo nevylučovalo virus do okolí.“

Ústřední krizový štáb dnes jednal o zrušení plošného zákazu pohybu osob a o zavedení chytré karantény spojené s trasováním telefonů. Tu můžeme očekávat po Velikonocích. #Prymula zároveň vyzval, aby lidé nenosili respirátory kvůli výdechovému ventilu.

-----

Číslo dne

80 %

Rychlotesty na #koronavirus, které byly spolu s ústenkami a respirátory přivezeny z #Číny, mají chybovost až 80 % a jsou tedy reálně nepoužitelné. Prohlásila to hygienička Moravskoslezského kraje a doplnila, že kraj se bude dále spoléhat na laboratorní testy.

-----

Bleskově

▶ #Olympiada hry v Tokiu se kvůli pandemii definitivně přesouvají na rok 2021. Včera se na tom dohodl japonský premiér Šinzó Abe s Mezinárodním olympijským výborem. Odloženy budou poprvé za 124 let existence. Hry se nekonaly jen ve válečných letech.

▶ Burzy na celém světě zahájily úterý silným růstem. Německý akciový index #DAX dokonce zaznamenal s téměř 11 procenty nejlepší den od roku 2008. Podle ekonomů jde především o reakci na stimulační opatření centrálních bank.

▶ #Kryptomeny se pomalu vzpamatovávají z masivního propadu, #bitcoin ale odpočítává posledních 50 dní do příštího halvingu. Pokud se cena výrazně nezvýší, přestane se minerům jeho těžba vyplácet. To by ohrozilo nejen zabezpečení, ale i chod sítě. 

▶ Indický premiér Naréndra #Modi včera kvůli koronaviru nařídil úplný zákaz vycházení na 21 dní. Všechny životní potřeby miliardové země budou zajištěny prostřednictvím „vládní koordinace,“ vysvětlil Módí. Opatření má zamezit šíření viru do chudých čtvrtí.

▶ #CNB bude do budoucna zřejmě moci podpořit stát při vydávání dluhopisů. Sněmovna bude projednávat novelu zákona o ČNB. Vydáváním dluhopisů chce ministerstvo financí například uhradit letošní deficit rozpočtu 200 miliard korun.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty