23.03.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 24.03.2020: Všichni rozváží jídlo, bezradný FED a odklad EET

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, vláda se konečně probrala a začala podnikatelům ulevovat od finanční zátěže způsobené nouzovým stavem země. Ukazuje se, že Babiš chce řídit stát jako firmu se vším všudy, k jeho obměkčení musely zakročit odbory – v našem případě opozice. Úspěšný den za Warengo přeje Matěj. 
-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Zoom +22.22 % (159.56 USD)

S globálním přesunem pracovního trhu na nucený home office kvůli pandemii #COVID19 zaregistroval #Zoom letošní rok již více uživatelů než za celý rok 2019.

Chevron -5,11 % (54.22USD)

Ropný gigant #Chevron se sice dočkal zlepšení ratingu v očích analytiků #BankofAmerica, ale pesimismus celého energetického sektoru jej nakonec opět stáhl dolů.

-----

Burza

#WallStreet nedokázala ani na úvod týdne najít pevnou půdu pod nohama. Hlavní akciové indexy se snažily dostat do zelených, ale marně. Včerejším poklesem navíc vymazaly poslední zisky, které dokázaly nasbírat za dobu prezidentování Donalda #Trump. Ups!

-----

Slova dne

„Jako vláda se musíme postarat především o to, aby se lidé neocitli v existenčních problémech.“ – Jana Maláčová

Vláda ustoupila kritice opozice i #CSSD a v následujících třech měsících úplně zastaví #EET. Květnová poslední vlna tak spuštěna zatím nebude, kabinet umožní i odsun červnových záloh na daň z příjmu. Dnes bude na pořadu jednání o rozšíření ošetřovného.

-----

Číslo dne

19.

#Cesko je prý 19. nejšťastnější zemí světa. Uvedl to žebříček #OSN. Za poslední čtyři roky jsme si tak polepšili o 8 příček. Na prvním místě se už potřetí za sebou umístilo #Finsko. Praha je pak 44. nejšťastnějším městem světa. A bude ještě líp! 

-----

Bleskově

▶ Obchodníci improvizují – hromadně přechází na eshopy, poradenské služby se přesouvají online. Dva největší tuzemské eshopy #Mall a #Alza mezitím zařadily do sortimentu #potraviny, budou konkurovat zavedeným službám #Kosikcz nebo #Rohlikcz.

▶ #Japonsko poprvé připustilo odložení #Olympijskehry v Tokiu z důvodu pandemie. Jejich úplné zrušení ale vyloučilo, MOV dodá rozhodnutí do čtyř týdnů. Státy žádají přesun her na příští rok, Kanada svou účast na případných letošních hrách již odvolala. 

▶ Automobilky celého světa transformují svou výrobu na zdravotnický materiál. Závody, které kvůli pandemii pozastavily linky, nabízí své výrobní kapacity pro výrobu roušek nebo plicních ventilátorů. Tanky a munici jsme tu už měli, přijdou #Skoda roušky? 

#FED zavádí další sérii rázných opatření na posílení ekonomiky – neomezený odkup vládních dluhopisů a nové úvěrové programy. Smazal tím počáteční propad pondělní burzy. Opatření již nyní překonávají finanční krizi z roku 2008.

▶ Na rozdíl od Wall Street se #Prazskaburza v pondělí vyhnula výraznějším červeným číslům. Index #PX klesl pouze o 0.07 %. #Ceskakoruna naopak oslabila oproti oběma hlavním světovým měnám.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty