02.08.2021 5 minut čtení

Bill Gates: „Chcete-li ve svém životě udělat díru do světa, položte si tuto na první pohled divnou otázku“

Zajímavý způsob, jak zjistit, kam by možná stálo za to investovat svou energii. Pro Warrena Buffetta, Richarda Bransona nebo Steva Jobse to rozhodně funguje.

Co jste dělali nejraději, když jste byli teenageři? Když byl váš život ještě bezstarostný a měli jste spoustu času věnovat se přesně tomu, na co jste zrovna měli chuť? Podle Billa Gatese vám odpověď na tuto otázku dokáže naznačit, jakým směrem by se měla ubírat vaše kariéra.

"Činnost, kterou jste byli nejvíc posedlí ve svých 13 až 18 letech, je přesně tím, v čem máte největší šanci udělat díru do světa," řekl Gates v interview před pár lety. Byť se taková otázka může na první pohled zdát podivná, pokud si nevíte rady s tím, kterým směrem se ve…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +85
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Nějak z tohoto věku nenacházím aktivity, do kterých bych byl zapálený a mohly mě živit. Chodil jsem do skauta, na vandry, jezdil na kole (amatérsky), pracoval s našima na rekonstrukci chalupy, obvykle jednou za měsíc dělal očistu služebnímu autu otce, četl knížky, moc jsem nepsal, tak nějak od všeho něco a dohromady nic. Nicméně od 19 let vlastním svůj první byt na pronájem, tam se asi formovala moje vášeň ve sledování realitního trhu.

    To bych chtěl vidět Gatese, jak by si s tímhle materiálem poradil 😂

    +2
  • Taky jsem programoval, jak Mr. Gates. Ale tolik miliard teda nemám :-)

    0