08.03.2020 2 minuty čtení

Žbrbláním a stěžováním to končí...

Máte ve svém okolí chronické „stěžovače a nadávalisty“? Já mám také ve svém okolí osoby, které si řadu let stěžují a často stále na to samé. Za vše, co se jim kdy stalo špatného, může někdo jiný.

Vše vidí hned černě, vše je špatně a na každém ve svém okolí „něco“ najdou.

Nadávají v hospodě na politickou situaci, stěžují si na šéfa, mají tu nejhorší práci na světě a ještě je málo platí. Rozebírají u kávy či vínka stále dokola chlapy, kteří se jen válí doma a jsou neschopní, stěžují si v cukrárně nad dortíkem, že zase přibrali a fakt nechápou proč…Na osud, špatnou karmu… Nikdo z nich se nesnaží udělat nic pro to, aby se něco v jejich životě změnilo. Kritizovat a nadávat je přece tak snadné…  

Žbrbláním a nadáváním nic nezměníme ani si nijak nepomůžeme. Právě naopak. Cítíte se lépe, pokud stále nadáváte a stěžujete si na všechno co se Vám v životě děje? Uleví se Vám? 

Tak to opravdu nefunguje. Spíše si ještě více posílíte vnitřní negativní naladění. Upevníte záporné emoce. Místo toho, aby se Vaše hlava zabývala něčím pozitivním a smysluplným, stále Vám naskakují negativní myšlenky. To Vám nic pozitivního nepřinese.

Zkuste se zaměřit na to, jak probíhají rozhovory s Vašimi kamarády a kolegy. Mluvíte více o tom, co se Vám povedlo, jaké pěkné zážitky z poslední doby máte, kdo nebo co Vás potěšilo? Nebo si neustále stěžujete a vyprávíte všem okolo především to špatné? Pokud je to tak, je čas to změnit.

Nesmírně obdivuji všechny, kdo se nebojí překročit svůj vlastní stín. Vydají se do neznáma, neprobádanou cestou, všem a všemu na navzdory… Odváží se vstoupit na tenký led. Nejednou padnou až na dno, ale opět vstanou. Riskují a, učí se ze svých chyb. Mají svou vizi i sen a jdou si za ním. Nestěžují si na ostatní, na osud ani na život. 

Žijí naplno! A to má opravdu smysl.

#osobnirozvoj

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.