06.11.2018 2 minuty čtení

Už žádný striptýz, rozhodlo vedení Under Armour

Občas prostě musíte být trochu kreativní, když chcete získat významného klienta. Zejména, pokud se jedná o sportovce, na ty totiž nemůžete s obyčejnou schůzkou u kávy.

Největším výrobcům sportovního oblečení jako jsou Nike, Adidas či zmíněný Under Armour dělají jak známo největší reklamu samotní sportovci. Pokud se jim podaří do oblečení se svým logem dostat ty největší hvězdy, mají zaručenou věrnost mnoha milionů fanoušků po celém světě, kteří chtějí mít vše jako jejich idolové.

Je veřejným tajemstvím, že největší zbraní všech obchodníků, od prodejců sportovního oblečení po dodavatele letadel, jsou noční kluby. Ano, ty, kde kolem vás po celou noc tančí spoře oděné ženy a pokud vaše extáze převáží racionální uvažování, přistihnete se, jak si za nekřesťanské peníze objednáváte soukromý tanec, ne-li více.

Veřejnost, ba co víc, i přímo samotní obchodníci se tváří, že to není morálně správné a nemělo by se to dít. Co si však budeme nalhávat, takové společné tajemství sblíží obchodníka s klientem div ne do bratrského spojení. Dostat z klienta peníze je potom spíše formalitou. A nebo podepsat kontrakt s významným sportovcem či jeho agentem.

V Under Armour řekli DOST

„Řešili jsme tato vážná provinění z minulosti a budeme je řešit i v budoucnosti. Nevhodné chování, které je proti našim hodnotám a pravidlům je nepřijatelné – a nebude tolerováno. Naším závazkem je poskytování harmonického a tolerantního pracoviště.“

Toto je krátký výtažek z emailu, který podle deníku Wall Street Journal obdrželi všichni zaměstnanci Under Armour. Je adresován zejména těm, kteří využívali firemní karty pro návštěvy nočních podniků v rámci jednání s klienty. Tato praxe sice nebyla v Under Armour nikdy stroprocentně schvalována, ale účty byly často propláceny bez jakýchkoli diskuzí.

Proč tedy nyní ta změna? Jak už to tak v dnešním světě bývá, ozvala se ženská část zaměstnanců Under Armour s tím, že jim to přijde ponižující a že se kvůli tomu na pracovišti cítí nerespektované. A vedení společnosti Kevina Plancka jejich hlasy vyslyšelo. Znamená tato změna konec tajné zbraně všech obchodníků?

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.