Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
02.03.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 02.03.2020: Tak už ho konečně máme taky! Okrádá prý nejbohatší a paralyzuje ekonomiku

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno v novém týdnu, jaký jste měli únor? My nakonec opět rekordní, byť se to na první pohled možná nezdá. Zaznamenali jsme přes 360 tisíc návštěv, což není oproti lednu růst (i díky menšímu počtu dní v měsíci), ale za to šlo o mnohem "kvalitnější" návštěvy než v lednu. Trávili jste u nás v průměru víc času, prohlíželi a pročítali si víc stránek a méně Warengo opouštěli. A především: Naši uživatelé začínají stále častěji publikovat vlastní příběhy, názory a postřehy formou stories. Děkujeme vám za neutuchající přízeň a mějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

 „V České republice máme první tři případy nemoci COVID-19, jsou to případy, které byly potvrzeny v rámci Národní referenční laboratoře. Jsou to tedy zatím suspektní případy, pro potvrzení posíláme vzorky do laboratoře v Berlíně, ale s největší pravděpodobností to jsou skutečně tři pozitivní případy.“

Ministr zdravotnictví #AdamVojtech včera na mimořádné tiskové konferenci oznámil, že v České republice byl u prvních tří osob identifikován virus #COVID19. Všichni jsou aktuálně v izolaci a průběh nemoci je u nich dle ministra mírný. Tak jsme se dočkali!

Pojďte diskutovat o dopadech koronaviru na byznys ve skupině Byznys versus Virus, o vyšší úrovni bytí ve skupině Biohacking či o moci přítomného okamžiku v Mindfulness skupině!

-----

Číslo dne

444,000,000,000 $

#Koronavirus skoro vypadá jako nějaký vykonavatel "spravedlnosti". Zatímco v Číně díky zavřeným továrnám výrazně zlepšil ovzduší, 500 nejbohatším lidem na světě minulý týden snížil jmění o 444 miliard dolarů (10,3 bilionu korun). Otázkou je, jestli to vůbec poznají...

-----

Vítěz a poražený

NVIDIA +6.92 % (270.07 USD)

#NVIDIA je jednou z mála akcií polovodičového sektoru, kterou očividně koronavirus zatím k výraznému poklesu nepřesvědčil. Všeobecně se výrobcům čipů minulý týden z technologických společnosti na Wall Street dařilo nejlépe ze všech sektorů.

Beyond Meat -15.54 % (89.65 USD)

#BeyondMeat sice v #Q4 dokázalo ztrojnásobit své prodeje, avšak i přesto nedosáhlo očekávaného zisku. Někteří analytici navíc varují před sílící konkurencí, která by společnosti mohla vzít dosavadní výhodu průkopníka na trhu s "falešným" masem.

-----

Burza

#WallStreet má za sebou týden, který řadě investorů pravděpodobně o víkendu nedal spát. Americké #akcie ztratily 3,18 bilionu dolarů ze své hodnoty a není vůbec jasné, zda se v nejbližších dnech podaří negativní trend zvrátit (byť snahy o to lze na grafu pozorovat).

Pro více informací ze světa burzy a investic sledujte analytiky Štěpána KřečkaMichala StupavskéhoSaxo Bank či portál Investujeme.cz.

-----

Bleskově

#Prazskaburza má za sebou stejně jako americké burzy týden, jaký už dlouho nepamatuje. Index #PX ztratil 10,3 %, což je největší týdenní pokles od podzimu 2011 a před víkendem uzavřel poprvé po 3 letech pod hranicí 1000 bodů.

Víkendové parlamentní volby na Slovensku ovládlo hnutí #OLaNO a zatím to vypadá, že novou vládu bude sestavovat jeho lídr #IgorMatovic. Dosavadní vládní lídr Směr-sociální demokracie s největší pravděpodobností zamíří do opozice.

#Lucembursko se pokouší být průkopníkem nového přístupu k dopravě. Od včerejška je totiž veškerá #verejnadoprava v zemi zdarma jak pro občany, tak pro návštěvníky. Stát věří, že lidé budou častěji místo automobilů volit ekologičtější MHD, vlaky či autobusy. 

 Koronavirus dostává čínskou #ekonomika na kolena. Její únorová aktivita byla nejhorší od začátku měření a propadla dokonce více než v nejhorší fázi poslední finanční krize. Důvodem je hromadné uzavření zdejších továren a výrobních závodů.

▶ Dle agentury Bloomberg se aktuálně aktivistický akcionář (a miliardář) #PaulSinger snaží skrz svůj velký podíl v #Twitter dosadit do vedení sociální sítě místo Jacka #Dorsey nového výkonného ředitele.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty