13.03.2019 4 minuty čtení

Tahle kočka vydělává mnohem víc než vy. A strašně jí to štve!

V dávných dobách, kdy ještě naši prarodiče byli v pubertálním věku, byl svět trochu jiný, než ho známe dnes. Když se například narodila byť jen lehce postižená koťata, jednoduše se utopila. Možná že si někdo nějaké to "nepovedené" kotě nechal jako takovou malou kuriozitu, ale určitě se s ním nikde moc nechlubil. Jenže dnes žijeme v trochu jiné době...

Tuhle kočku už jste určitě někdy viděli. Nemůžete používat internet, abyste na ni někde nenarazili. Vypadá, jako by ji štval celý svět. A lidem to samozřejmě přijde ohromně vtipné. Říkají jí Grumpy Cat.

Ve skutečnosti se jmenuje Tardar Sauce a narodila se 4. dubna 2012 v Arizoně s poruchou zvanou nanismus, která způsobuje malý vzrůst organismu a u Tardar Sauce kromě zkrácených končetin způsobila i všem dobře známý výraz.

Její majitelkou se stala servírka Tabatha Bundesen, tehdy však ještě netušila, že jí tohle nepovedené stvoření může doslova snášet zlatá vejce. Vše se změnilo až v září stejného roku, kdy se její bratr chopil fotoaparátu…

Bryan Bundesen si jednoho záříjového dne naštvaně vypadají kočku vyfotil a fotografii umístil na Reddit, kde lidé z celého světa sdílejí zajímavé články, videa či fotografie. A nevyhnutelné se stalo zkutečností. Uživatelé Redditu byli tím, co viděli, naprosto uchváceni. Kočka, která vypadá, že ji všechno a všichni štve, to málokdo spatřil kdykoli předtím. Možná dokonce nikdo.

Zpočátku měli uživatelé celkem pochopitelně námitky, že se musí jednat o Photoshop, protože takto naštvané zvíře prostě nemůže existovat. Na to Bryan se svou sestrou umístili několik videí s Tardar Sauce na Youtube a pochyby byly pryč.

Potom už věci nabraly rychlý spád, vzniklo jméno Grumpy Cat podle mnohých komentářů (původní autor je tedy dodnes obsahem mnoha diskuzí), založily se profily na sociálních sítích…dnes má tahle hříčka přírody 8 milionů fanoušků na Facebooku, 2,5 milionu sledujících na Instagramu a 1,5 milionu followerů na Twitteru.

Globální brand Grumpy Cat

„Grumpy manie“ zachvátila doslova celý svět. Z naštvané kočky se stal hit a zvířecí ikona, která dávala rozhovory (jakkoli to zní u kočky divně) a pózovala na titulních stránkách prestižních magazínů.

V roce 2012 byla Grumpy Cat vyhlášena společností MSNBC jako „Most influental cat“, v roce 2013 pak získala ocenění BuzzFeed´s Meme of the Year Award na předávání cen Webby. V stejném roce si vysloužila také ocenění Lifetime Achievement Award od společnosti Friskies.

Její majitelka si velmi rychle uvědomila, že v jejím zvířecím miláčkovi se skrývá nemalý obchodní potenciál. Dala se dohromady se „zvířecím manažerem“ Benem Lashesem a společně začali vytvářet kočičí impérium, které dnes zahrnuje knihy, filmy a mnoho reklamních předmětů, které si mohou fanoušci objednávat na webových stránkách grumpycats.com

Milionové výdělky

Nepochybně celou dobu myslíte na to, kolik už tak mohla tahle kočka své jistě šťastné majitelce vydělat. Přesná čísla nikdy zveřejněna nebyla, ale už v roce 2014 se v médiích objevily informace, že Grumpy Cat za první dva roky vydělala téměř 100 milionů dolarů. Samotná majitelka Tabatha Bundesen, která už dnes samozřejmě nepracuje jako servírka, toto číslo odmítla komentovat, neřekla však ani, že by bylo vzdáleno pravdě.

Pokud by se tedy jednalo o přesné informace a výdělky pokračovaly stejným tempem, mohla si šťastná majitelka k dnešnímu dni přijít na částku blížící se 300 milionům dolarů! A i kdyby původní odhady přeháněly a výdělky byly třeba i jen desetinové, vydělal by megaúspěšný brand Grumpy Cat 30 milionů dolarů, což je stále částka, o které si Tabatha Bundesen jako servírka mohla nechat jenom zdát.

Ze zvířecí říše se ve výdělcích může Grumpy Cat rovnat jedině kosatka Keiko ze série Zachraňte Williho. Ta si v odměnách přišla na částku kolem 36 milionů dolarů. Bohužel, pouhý rok po vypuštění do volné přírody zahynula na pneumonii. Existuje samozřejmě mnoho dalších zvířat, která svým majitelům vydělávají skrze filmy či zábavná videa, jejich výdělky jsou však spíše v tisících dolarů. Přesto to často jejich majitelům stačí k tomu, aby skončili s prací a stali se „manažery“ svých zvířecích hvězd.

Jak je vidět, zvířecí mazlíček nemusí být pouze na zpříjemnění volných chvilek, ale také velkým pomocníkem na cestě k finanční svobodě. Přesto prosíme, netrapte svá zvířata před fotoaparátem kvůli několika lajkům. Je to cesta nejistá a pro zvíře nepřirozená a často jistě nepříjemná. Raději si sami vyhrňte rukávy a pusťte se do opravdové práce.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.