08.03.2019 1 minuta čtení

Developerské projekty v horských střediscích – nový boom na rezidenčním trhu

Stovky nových apartmánů, které se prodávají jako klasické bytové jednotky se vším příslušenstvím, se začínají stavět v podstatě ve všech horských střediscích v rámci celé České republiky.

Oblíbenost českých hor potvrzuje i rekordní počet turistů v posledních letech. Například Krkonoše dle údajů Českého statistického úřadu navštívilo v roce 2017 přes 1 milion hostů, což bylo zdaleka nejvíce od roku 2012, kdy se data začala sledovat. V roce 2016 se v hotelových zařízeních ubytovalo pouze něco málo přes 900 tisíc turistů, meziroční růst byl tedy téměř 11 %.

Navzdory tomu, že údaje za celý rok 2018 ještě nebyly zveřejněny, je již nyní jisté, že se počet hostů v Krkonoších bude opět zvyšovat. Za prvních 9 měsíců roku 2018 totiž počet turistů převýšil celkový počet hostů za rok 2016. Nejvýznamnější růst z hlediska ročního období byl evidován převážně v lednu a únoru, kdy probíhá hlavní lyžařská sezóna. Z tohoto pohledu lze tedy vyvodit, že koncentrace hostů zejména v zimních měsících v horských střediscích strmě stoupá, což se také, mimo jiné, promítá do zvýšené poptávky po vlastním bydlení na horách.

Více ZDE: RETREND.cz 

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.