Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.02.2020 6 minut čtení

7 technik seberozvoje, které vám zjednoduší pracovní den

Práce by nás měla bavit a měli bychom se v ní cítit dobře, ale pokud máte kolem sebe jiné lidi, se kterými musíte vycházet, občas to není úplně jednoduché. Zde je pár jednoduchých rad, které vám pomohou vykřesat ze svého pracovního prostředí maximum.

Když bloumáme nad tím jak společnosti pečují o své zaměstnance, obvykle nám jako první přijdou na mysl ergonomické pracovní stoly a požární únikové plány. Bezpečnost práce je dnes již nutnou podmínkou jakkoli velkého podniku, ale jak je to s péčí o vaše blaho?

Tahle sféra byla dlouhou dobu ignorována, v poslední době ale můžeme sledovat postupnou změnu k lepšímu, za všechno můžou mileniálové a jejich zhýčkaný životní styl. Podle průzkumů stráví mileniálové až třikrát více času posilováním a jinými sportovními aktivitami než předchozí generace. Drží různé druhy dietních plánů, chodí na terapie, jógu a podstupují seberozvojové programy. Všimly si toho už i firmy a pomalu se snaží zařadit do pracovního prostředí rozvojové programy.

Krátkým kurzem pro osobní rozvoj si můžete ale projít teď hned, pojďme se podívat na sedm jednoduchých návyků, které vám pomohou k lepšímu pracovnímu dni.

Uvědomte si své stresory 

Stres a faktory, které ho vyvolávají, jsou u každého člověka jiné, záleží na naší povaze a schopnostech soustředění se. A právě proto je dobré si uvědomit, jaký konkrétní faktor způsobuje stres právě vám. Je to velké pracovní vytížení, vaši kolegové, uzávěrky? 

Pracuje se vám lépe v týmu nebo o samotě? Máte radši rušné prostředí ve kterém se pořád něco děje, nebo spíše ticho a klid na práci? Některým lidem se paradoxně lépe pracuje v hlučném prostředí, které je nutí se soustředit na vlastní práci a nedovolí jim odbíhat myšlenkami jinam. Každopádně je nejdůležitější uvědomit si to své mentální nastavení a najít si to, co vyhovuje zrovna vám.

Naučte se říct ne

Spousta lidí má za to, že pokud lidem nevyjdou za každou cenu vstříc, znamená to,  že nejsou týmoví hráči nebo že jsou dokonce neslušní. Nebo že se tím připravují o možnost případného povýšení. Pravda je taková, že pokud svému okolí jasně neurčíte, kde jsou vaše hranice, budete neustále zavaleni žádostmi, prosbami a potřebami jiných lidí. 

Důležitý je každopádně i způsob jakým své „ne“ podáte. Místo, aby si ostatní mysleli, že si stěžujete na hodně práce, zkuste je naopak uvědomit o tom, jak důležitá pro vás vaše práce je. Naznačte jim že se bojíte, abyste s další prací navíc zvládali věnovat patřičnou snahu té svojí práci. V ideálním případě si tím vybudujete u ostatních respekt. 

Nastavte si pravidla

Se schopností: „říkat ne“ se pojí i jiná důležitá vlastnost – určit si před ostatními své mantinely a pravidla. Pokud potřebujete pracovat na něčem důležitém a nejlépe se vám pracuje v tichosti, uvědomte ostatní, aby vás nevyrušovali, pokud to není nevyhnutelné. Ke stejnému chování vyzvěte i je. 

 

Nenechte se vysát

V každé firmě, kanceláři nebo podniku, se najde osoba, která působí jako magnet na energii ostatních lidí. Někdo takové lidi nazývá „energetičtí upíři,“ jejich přístup a negativita dokáže ostatním lidem nabourat jejich náladu i energii. Takovým lidem se pokud možno vyhýbejte a omezte s nimi komunikaci na nezbytnou mez. 

Stejným způsobem se pokuste při konverzaci v zaměstnání vyhýbat tématům, které by mohly vzbudit bouřlivou diskuzi, typicky jsou taková témata politika a víra. Nemá smysl zabřednout se svými kolegy do bezpředmětné vyhrocené debaty, připravíte tím o energii sebe i je a následně se vám bude hůře soustředit na práci.

Nebojte se požádat o pomoc

Kdo by nechtěl být hrdinou a mučedníkem? Dokázat ostatním, že všechno zvládne sám, ale co z toho vlastně budete mít? Nechat si od ostatních pomoci, když něco nezvládáte, není projev slabosti, je to naopak indikátor toho, že znáte své schopnosti a nebojíte se přiznat si, když na něco nestačíte. Zároveň tím dáváte najevo ostatním, že si uvědomujete jejich cenu a jste týmovými hráči

Ostatní vás ocení za to, že jim a jejich schopnostem důvěřujete natolik, abyste je oslovili. Samozřejmě je rozdíl mezi tím, kdo si umí říct o pomoc a tím, kdo ostatní využívá. Pokud rozpoznáte správnou mez, získáte si respekt ostatních, musíte být ale schopní tuto laskavost oplatit, když k tomu budete mít čas a prostor.

Přijměte všechny emoce, které cítíte a vyberte si, kterými se necháte ovlivnit

„Pocity jsou jako vlny – Nemůžeme je zastavit, ale můžeme se rozhodnout na které z nich se svézt.“ – Jonatan Mårtensson

Emoce nejsou dobré ani špatné – jsou užitečné, každý z nás v průběhu dne prožije celou škálu emocí a místo abychom se snažili s nimi bojovat a tím ztráceli energii, nechme je plout a neupínejme se k nim. Pokud zažíváte pozitivní emoce, můžete se na ně soustředit a čerpat z nich energii, v opačném případě jim nedávejte prostor a ony zase zmizí. 

Netrestejte se za to, že věci nevychází podle vašich představ

Pokud jste si něco naplánovali, ale nevyšlo to úplně podle vašich představ, pokuste se přes to přenést. Užijte negativní zkušenosti do budoucna, připomínejte si, že i ti nejúspěšnější lidé na Zemi někdy selhali. Někteří dokonce opakovaně a stejně nakonec došli tam, kde jsou. Vnímejte neúspěchy jako dočasné a nenechte se jimi definovat. Stejným způsobem podporujte i ostatní a podpořte je, když se jim nedaří.

#zamestnani #prace #seberozvoj #pravidla #rady #inspirace #motivace #prace #kolegove #pracovniprostredi #rozvoj #knowhow

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Skvělé podněty, díky. A zajímavé hledat je zpětně ve svých životních zkušenostech. Teď zpětně vím, kdo tehdy byl stresor, ale před tím to tak jasné nebylo...
    0
Doporučené příspěvky
5 minut
9 minut
6 minut
7 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
5 minut
9 minut
4 minuty
6 minut
8 minut