Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.02.2020 5 minut čtení

Emigrant, který začínal s 92 dolary, je dnes milionářem a má společnost, jež vyškolila přes 3 miliony lidí

Typický příběh emigranta, který v 19 letech odešel z Irska do USA, aby mohl žít svůj sen. Ten mu však komplikoval majetek, který činil přesně 92 dolarů. Brian Buffini se tím ale nedal odradit a vybudoval ve svém oboru doslova impérium.

Brian Buffini vlastní společnost, kterou pojmenoval po sobě: „Buffini & Company“. Pomáhá lidem se vzděláním v oblasti nemovitostí. Je to jedna z největších společností tohoto zaměření v Severní Americe a jejím školením prošlo už přes 3 miliony lidí.

Jak to tak u úspěšných bývá, kniha na sebe nenechala dlouho čekat. V roce 2007 tak vyšla „The Emigrant Edge“, jež se stala bestsellerem. Je v ní zachyceno 7 vlastností nebo dovedností, které se často dají najít u přistěhovalců, které míří do Ameriky, aby si splnili svůj životní sen. V některých z nich se můžete najít i vy. Budete pak vědět, že máte podle Buffiniho předpoklady pro úspěch.

Otevřenost k učení se

Za předpoklad úspěchu číslo jedna považuje Buffini touhu zlepšovat se. Úspěšní lidé jsou ochotní vybočit ze své rutiny a dělat věci jinak, aby získali nové zkušenosti, aby poznali nové lidi a naučili se nové věci.

Buffini říká: Čtu přibližně dvě knihy každý týden, abych se stále učil nové věci. Nedávno jsem potkal dva lidi, kteří čtou ještě více než já. Jeden z nich je generální ředitel obrovské společnosti, jež se zabývá nemovitostmi a druhý je NAVY admirál.“

Oba dva zmínění lidé, ale i sám Buffini, si čtou velké množství knih a učí se stále něco nového, protože si uvědomují, že v dnešním světě je potřeba vědět vždy něco více než druzí. A díky tomu můžete být úspěšní.

Nastavení mysli na: „Udělám pro to všechno“

Buffini ve své knize píše: „Život přeje vytrvalým a ochotným.“ Ochotným? Ano, ochotným nastavit si svou mysl na režim: „Udělám pro to všechno.“ I úspěšní lidé občas selžou, ale ze svých chyb se poučí a vrátí se zpět ke své práci ještě silnější.

Takový člověk má něco, co ho odlišuje. Stanfordská vědkyně v oboru psychologie osobnosti a sociální a vývojové psychologie to nazývá „myšlení růstu“. Sice udělají chybu, ale využijí ji k tomu, aby se posunuli dále. Lidé s opačným druhem myšlení („fixní myšlení“) považují chybu za problém, skoro až katastrofu, a to jim brání ve snaze o lepší výsledek.

Touha překonat ostatní

Další moudro od Buffiniho zní: „Ti, kteří přijdou do jiné země s touhou něčeho dosáhnout, vědí, že aby svého cíle dosáhli, musí pracovat více a intenzivněji než ostatní.“ Tato vlastnost nebo spíše vnitřní nastavení připomíná „postoj vítěze“, o kterém píše Gary Vaynerchuk.

Vaynerchuk často na sociální sítě přidává příspěvky brzy ráno, anebo pozdě večer, aby druhým ukázal, že on sám pracuje, zatímco ostatní leží v posteli. Tušíte správně, že Vaynerchuk je imigrant z Běloruska. Lidé, kteří pocházejí z chudších poměrů, mají často obrovskou touhu vynahradit si to, co v mládí neměli.

Vděčnost

Možná už jste se setkali s doporučením napsat si každý den tři věci, za které jste vděční. Buffini k tomu má jedno vylepšení. Doporučuje vytvořit si seznam, který vám bude připomínat věci, za které máte být vděční. Říká: „Když se soustředíte na věci, za které jste vděční, máte sklon spíše vidět věci, které máte, než ty, které nemáte.“

Odvaha investovat

Jak jde o investice, tak i velikán jako Buffini vzhlíží k ještě většímu velikánovi, kterým je v tomto případě jednoznačně Warren Buffett. Oba dva se tak shodují v tom, že „investovat do sebe je to nejlepší, co můžete udělat.“ A teď se objektivně zamyslete nad tím, kolikrát jste nějakou formu vzdělání odmítli s názorem, že za to přece nebudete utrácet.

Právě na tyto případy mají úspěšní lidé vyhrazené peníze, které pravidelně investují do vlastního rozvoje a vzdělávání. Nemusí se pak rozhodovat, zda za nějaký kurz utratí peníze ušetřené na dovolenou nebo ne, protože mají dostatek peněz vyhrazených a našetřených právě na vzdělávání. Vědí, že vzdělání je něco, co jim nikdo nemůže vzít a co jim pravděpodobně může pomoci vydělat ještě více peněz.

Ochota odsunout radost

Trénování této dovednosti je v dnešní době velmi složité. Z průzkumů vyplývá, že mladí lidé chtějí co nejdříve na vedoucí pracovní pozice a odmítají práce, které by jim v aktuální chvíli přinesly méně peněz, ale v budoucnu velké možnosti. Aneb když nabídnete dítěti jeden bonbón hned, nebo pytlík bonbónů zítra, vybere si v naprosté většině jeden bonbón hned, protože to okamžitě uspokojí jeho potřeby. Buffini říká: „Hodnotné úspěchy vyžadují čas.“

Uznání své minulosti

„Úspěšní přistěhovalci se nechtějí vrátit do situace, ve které začínali. Z toho důvodu nikdy nezapomenou na to, jaký život žili,“ říká Buffini, který ví, že do Ameriky přišel přesně s 92 dolary. A ví o jiných, kteří také znají částky, které měli. Jeden měl 20 dolarů, jiný 200, ale každý přesně ví, jak na tom před tím byl.

-------------------

Všechny uvedené dovednosti by byly nedůležité, když by člověk neviděl příležitost. Buffini je příkladem toho, že „když se chce, tak to jde,“ ale kdyby neviděl příležitost, tak by to nešlo. Viděl ji a uspěl.

#podnikani #BrianBuffini #milionar #skoleni #nemovitosti #reality #vlastnosti

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
6 minut
4 minuty
6 minut
4 minuty
6 minut
4 minuty
3 minuty
8 minut
4 minuty
4 minuty