Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.02.2020 4 minuty čtení

Milionář John Roa říká, že neexistuje žádné tajemství úspěchu. Co za ním podle něj stojí?

Vše, co má, si vybudoval sám. Když rozjel v USA svou společnost, ani si nepomyslel, že by mohl dosáhnout toho, co se mu nakonec povedlo. Od té doby založil i další společnosti, ale stále zastává názor, že žádná zkratka k úspěchu neexistuje.

Kdo by si býval pomyslel, že zrovna John Roa uspěje? V roce 2010 z vlastních financí a bez dalších partnerů nebo investorů vybudoval startup ÄKTA. Společnost se v letech 2013 a 2014 stala jednou z nejrychleji rostoucích společností v Americe. Po pěti letech fungování, tedy v roce 2015, ji John prodal technologickému obrovi Salesforce.

John se sice naučil programovat už ve věku 11 let, ale sám říká, že kdyby se ho někdo v jeho 20 letech zeptal, zda si myslí, že bude jednu úspěšný a bohatý, odpověděl by: „Samozřejmě,“ ale ve skutečnosti by tím jen zakrýval pocity strachu z neúspěchu, které si nechtěl přiznat.

Jaké je teda tajemství Johnova úspěchu? – ŽÁDNÉ

Podle něj neexistuje žádná zkratka nebo zázračná pomůcka či postup, který by vás bezpečně k úspěchu dovedl. I přes to se ale najde něco, čemu za svůj úspěch vděčí. Podle Johna totiž neexistuje zkratka, ale existuje něco, z čeho se úspěch rodí. A tím je tvrdá práce, vytrvalost, tolerance, správné podnikatelské myšlení, důvěra, štěstí a trochu bláznovství.

Nejsou to věci, které by lidé chtěli slyšet a které se lehce čtou, ale je to krutá realita. Takže žádné záhadné triky úspěšných, jako je specifické uspořádání šatníku u Zuckerberga nebo jiné podivnosti Muska či jiného boháče. Nic z toho neudělalo ty muže úspěšnými a bohatými. To jsou jen mýty, kterým lidé rádi věří, a proto o nich rádi čtou. Za vším je ale tvrdá práce a další aspekty uvedené výše.

Podnikatel versus „podnikatel“

John zastává názor, že 80 procent z toho, co dělá člověka skutečným podnikatelem, je zakořeněno někde hluboko v naší mysli. A zbylých 20 procent jsou získané zkušenosti, různá selhání a nové začátky. Stát se úspěšným podnikatelem vyžaduje mnoho času a pádů. Pak je možné, že se dostaví skutečný úspěch.

Relevantnost těchto informací a pravdivost Johnova názoru potvrzuje profesor z Harvardu, Shikhar Ghosh. Ten ve své studii uvádí, že v průběhu prvních 10 let selhalo 96 procent podnikatelů. Za nejčastější důvod studie označuje nedostatek zkušeností a trpělivosti.

(John Roa, zdroj obou fotografií: techinchicago.co)

John říká: „Když se ohlédnu zpět do mého mládí, tak právě nastartování mé mysli bylo to, co formovalo mojí budoucnost. Jako malé dítě jsem prodával limonády, v 15 jsem prodával vypálené CD a tím jsem si vyvářel dlouhý seznam selhání a zkušeností.“

Život a cesta skutečného podnikatele není až tak odlišná od malířů, hudebníků a jiných umělců nebo „superhrdinů“. Prakticky v každém dokumentu o takových lidech se nachází stará fotografie klavíru nebo houslí, u kterých to všechno začalo. Byli hudebníky od samého začátku hluboko ve svém srdci. Ne kvůli úspěchu a slávě, ale kvůli sobě samému.

V současnosti je ale podnikání vnímáno zcela odlišně. Lidé chtějí být podnikateli, protože se jim líbí život, úspěch a sláva, jakou mají Zuckerberg, Musk a další. A to je velká chyba. Je potřeba si uvědomit, že budete muset mnoho obětovat a hodně věcí nevyjde. Zapomeňte na soukromé tryskáče, které vidíte v televizi a na sociálních sítích. Čeká vás tvrdá práce, mnoho pádů a překážek.

Ještě stále máte zájem podnikat? Pokud ano, pak jste tím skutečným podnikatelem, který to má ve svém srdci. Začněte se tedy podle toho chovat. Přestaňte napodobovat každou drobnost, kterou vidíte u úspěšných a tvrdě pracujte. Klíčem k úspěchu bude tvrdá práce a vášeň, kterou tomu dáte. S opravdovým zápalem, mozkem blázna a s úsměvem na tváři se do toho dejte. Máte nejlepší předpoklady uspět.

------------------

Takový názor na úspěch a jeho dosažení má John Roa, který kromě již zmíněné a velmi úspěšné společnosti ÄKTA založil a řídil pět dalších technologických společností. Dnes je samozřejmě podnikatel, ale také investor, spisovatel a filantrop.

#osobnirozvoj #uspech #JohnRoa #milionar #podnikatel #tajemstvi #podnikatel

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
9 minut
5 minut
5 minut
5 minut
2 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut