Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 27.02.2020: Domácí karanténa pro cestovatele, Hong Kong rozdává peníze a skupina Byznys vs Virus

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, pokud jste jedním z těch lidí, kteří včera v Lidlu prý utratili 20,000 Kč za konzervy, těstoviny a polévky v pytlíku, napište nám prosím, co vás k tomu vedlo. Je konec února, takže pokud se vás nezmocňuje fanatická panika z té mírně horší chřipky, není důvod pořádat nájezdy na supermarkety à la předvánoční období nebo zombie apokalypsa na obzoru. S takovou nám budou koronavirus servírovat několikrát ročně místo Black Friday, aby byly tržby... Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Každý, kdo se vrátí ze zasažených oblastí, by se měl sám ozvat. Karanténní opatření nařizujeme pro zdravé občany, kteří nevykazují známky onemocnění. Hygienická stanice uloží rozhodnutí opatřené kulatým razítkem, které dotyčnému umožní nárokovat si nemocenskou, tedy náhradu mzdy.“ - Gabriela Žampachová, krajská hygienická stanice České Budějovice

Vracíte se vy nebo kolega z práce ze země/lokality, v které byl zaznamenán koronavirus? Pak by bylo na místě nahlásit se telefonicky na krajskou hygienickou stanici, pod kterou spadáte a vzít si domácí #karantena. Minimálně z ohleduplnosti vůči svému okolí.

Pojďte diskutovat o dopadech koronaviru na byznys ve skupině Byznys versus Virus, o vyšší úrovni bytí ve skupině Biohacking či o moci přítomného okamžiku v Mindfulness skupině!

-----

Číslo dne

1200 $

#HongKong přichází ve snaze podpořit svou upadající ekonomiku, kterou negativně zasáhly protesty a následně koronavirus, s radikálním řešením. Většina obyvatel (7 milion lidí) od města obdrží 1200 dolarů v hotovosti. Zajímavý krok, co říkáte?

-----

Vítěz a poražený

Moderna +22.73 % (29.16 USD)

Další biotechnologické společnosti se ženou vstříc vakcíně proti koronaviru a jejich akcie z toho šílí. Americká společnost #Moderna včera oznámila, že po pouhých 6 týdnech vývoje odeslala úřadům svou #vakcina k prvním klinickým testům.

Virgin Galactic -15.54 % (28.75 USD)

I přes údajný velký zájem o lety do Vesmíru skrz #VirginGalactic si trh začíná uvědomovat, že jde zatím stále jen o zbožné přání Richarda #Branson, nikoliv o realitu. Dokud společnost nezačne s turisty létat ke hvězdám, nedává přehnaný růst akcií smysl.

-----

Burza

#WallStreet se poprvé tento týden podařilo krvácení cen aspoň mírně zpomalit. V závěru obchodního dne však indexy opět podlehly výprodejům. V zelených se však udržel pouze #Nasdaq. Nad 5 % už svou týdenní ztrátu navýšil náš index #PX.

Pro více informací ze světa burzy a investic sledujte analytiky Štěpána KřečkaMichala StupavskéhoSaxo Bank či portál Investujeme.cz.

-----

Bleskově

▶ #Koronavirus Update: 81 322 nakažených, 2770 úmrtí a 30 332 uzdravených. #Italie aktuálně hlásí 401 nakažených, 12 úmrtí a 1 uzdraveného. Jeden případ hlásí Švýcarsko, Belgie, Makedonie a Řecko, 2 Rakousko, 3 Chorvatsko a 4 Německo. Více ZDE.

#Revoluce dámských hygienických potřeb? Skotský parlament v prvním čtení podpořil regulaci, která by ženám a dívkám umožnila skrz výdejní místa v lékárnách drogériích či na jiných místech přístup k hygienickým pomůckám pro menstruaci zdarma

 Startup #ClearviewAI, který vyvíjí technologii rozpoznání obličeje a má databázi milionů fotografií lidí, oznámil, že mu neznámý hacker odcizil kompletní seznam klientů, mezi nimiž nechybí policie, bezpečnostní agentury či banky.


#Evropskakomise varovala Česko kvůli nevyhovujícím veřejným financím. Kromě energetiky bychom prý měli zapracovat na hospodářském modelu a důchodovém systému, které aktuálně do budoucna nevypadají příliš růžově. Tak snad bude líp.

▶ Evropské aerolinky #Lufthansa a #KLM začínají kvůli šíření koronaviru provádět první škrty ve svých rozpočtech. Mezi opatření patří zastavení náboru nových zaměstnancům, neplacená volna či rušení školení a některých letů.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty